Sparta Braniewo w blasku srebra!

2013-05-20 09:57:32 (ost. akt: 2013-05-20 20:28:03)
Sparta Braniewo-wicemistrz Polski

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Mistrzostwa Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej zakończyły się pięknym sukcesem zespołu trenera Tomasza Jodko. Tytuł wicemistrza Polski jest największym osiągnięciem w historii braniewskiego sportu w grach zespołowych.

W pierwszym dniu turnieju Sparta w pierwszym meczu wygrała po ciężkim boju z Szóstka Biała Podlaska 2:1.

W drugim meczu silniejsze fizycznie legionowianki bez kłopotu wygrały ze Spartą,a plan taktyczny trenera Jodko spalił na panewce. O awansie do strefy medalowej zadecydował sobotni mecz z MOS Wieliczka. Chyba był to najlepszy mecz w turnieju. W krótkim spotkaniu było 2:0 i w setach do 21 i 17. Awans do strefy medalowej stał się więc faktem z drugiego miejsca w grupie.

W półfinale rywalem Sparty był dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski-Orzeł Malbork. Po dwóch wyrównanych setach (25:23,23:25) o awansie do finału i zdobyciu co najmniej srebrnego medalu miał zadecydować tie break. W trzecim secie Orzeł zdobył tylko 7 punktów i Sparta awansowała do wielkiego finału.

Rywalkami w rywalizacji o medal z najcenniejszego kruszcu było Libero Starogard Gdański.W braniewskim półfinale mistrzostw Polski Sparta pokonała Libero i miała co najmniej psychologiczna przewagę. Pierwszego seta braniewianki przegrały 20:25. W drugim po zaciętej walce wygrały 26:24. W tie breaku przy zmianie było 7:8, a za chwilę Libero zdobyło jeszcze 3 punkty. Ostatni zryw pozwolił Sparcie na zdobycie jeszcze pięć punktów, ale ostatnie trzy padły łupem siatkarek ze Starogardu.