środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Ten bieg miesza z błotem. Mimo to chętnych nie brakowało

2013-05-27 13:01:36 (ost. akt: 2013-05-28 08:28:19)
Po kilku kilometrach przedzierania się przez bagniste górki zawodnicy musieli wejść do rzeczki i tam przedzierać się przez konary drzew i zarośla

Po kilku kilometrach przedzierania się przez bagniste górki zawodnicy musieli wejść do rzeczki i tam przedzierać się przez konary drzew i zarośla

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

Woda, bagno, piaszczyste i strome góry oraz ostre i niebezpieczne zbiegi na trasie ekstremalnego biegu "Graniczna Piątka" były największymi przeszkodami dla ponad 40 uczestników. Jednak w katorżniczych zmaganiach w lesie nad rzeką Baudą trzeba było pokonać przede wszystkim własne słabości.

Na chwilę przed rozpoczęciem startu organizator biegu Waldemar Gajowniczek ostrzegał zawodników by do trasy podeszli z dużą pokorą. Była to bardzo cenna rada. Można się było o tym przekonać już po kilkudziesięciu metrach od startu.

Wtedy oczom zawodników co rusz ukazywały się coraz wyższe i strome wzniesienia, które przeplatały się z niebezpiecznymi, ostrymi zbiegami lub długimi męczącymi podbiegami, które na pierwszy rzut oka wyglądały dość niepozornie. Niejednemu zawodnikowi na takich podbiegach dosłownie brakowało powietrza i potrzebne było kilka chwil odpoczynku czy marszu aby złapać oddech. Utrudnieniem było to, że zawodnicy startowali w mundurze polowym oraz obuwiu z wysoką cholewką. Po kilku kilometrach przedzierania się przez bagniste górki zawodnicy musieli wejść do rzeczki i tam przedzierać się przez konary drzew i zarośla. Choć początkowo wydawało się, że rzeka będzie sięgać trochę powyżej kolan były momenty, że trzeba było zanurzyć się aż do pasa. Wbrew pozorom większość zawodników po biegu przyznawała, że był to najprzyjemniejszy odcinek na całej trasie, bo można było tam się ochłodzić i złapać oddech. Problem w tym, że po wyjściu z rzeki zawodnicy znów mieli do pokonania strome wzniesienia, lecz tym razem już w przemoczonych butach i spodniach, ważących kilka kilogramów więcej. Po kilku kilometrach katorżniczego biegu oczom zawodników ukazała się upragniona meta. Nie oznaczało to jednak końca zmagań. Tuż przed metą zawodnicy musieli skręcić w prawo na ostatnie bardzo strome wzniesienie i przebiec jeszcze kilkaset metrów. Mimo ogromnego wysiłku wszyscy zawodnicy z uśmiechem na twarzy ukończyli bieg. Na trasie wspierali się i motywowali do dalszej walki. Nikt nikogo nie zostawiał bez pomocy.

W ekstremalnym biegu wystartowały 43 osoby. Wśród nich było blisko 10 pań. Z zawodach mogły wystartować tylko osoby pełnoletnie oraz reprezentanci służb mundurowych, którzy dodatkowo klasyfikowani byli w kategorii drużynowej. Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Choć laureatom poszczególnych kategorii wręczono także puchary tak naprawdę wszyscy zawodnicy, którzy zdecydowali się wystartować w biegu i walczyć ze swoimi słabościami byli zwycięzcami "Granicznej Piątki".Więcej zdjęć wkrótce.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uczestniczka #1097959 | 83.11.*.* 28 maj 2013 22:26

  dziekujęmy za wspaniałe pamiątkowe fotki :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. evg #1097293 | 88.220.*.* 28 maj 2013 12:37

  Milicji nie było ????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. uczestniczka #1097220 | 83.12.*.* 28 maj 2013 11:39

   było wspaniale - dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do zaistnienia tego biegu oraz wszystkim na punktach na trasie - dopingowali i byli gotowi jak my-NA WSZYSTKO!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. HO #1097204 | 81.15.*.* 28 maj 2013 11:25

   Ten bieg to pikuś w porównaniu z biegiem Katorżnika w Lublińcu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Zabrakło języka polskiego a jest rusycyzm #1097092 | 178.37.*.* 28 maj 2013 08:38

    Zabrakło tego w materiale więc warto podziękować dla wszystkich osób i podmiotów, które pomogły w tej imprezie w przygotowaniach i zabezpieczeniu .......podziękować wszystkim osobom i podmiotom.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages