Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Lokomotywa uderzyła w samochód. Ćwiczenia "Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

2013-06-27 11:12:19 (ost. akt: 2013-06-27 15:03:20)
Pokaz przeprowadzony na przejeździe kolejowym na ul. Królewieckiej w Braniewie był bardzo widowiskowy

Pokaz przeprowadzony na przejeździe kolejowym na ul. Królewieckiej w Braniewie był bardzo widowiskowy

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie


Maszynista lokomotywy nie miał szans wyhamować i uderzył w samochód stojący na torach. Na miejscu wypadku pojawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. To symulowany wypadek promujący kampanie "Bezpieczny przejazd — Zatrzymaj się i żyj".

Pokaz przeprowadzony na przejeździe kolejowym na ul. Królewieckiej w Braniewie był bardzo widowiskowy. Po tym jak lokomotywa uderzyła w samochód na miejsce wypadku przyjechali strażacy oraz ratownicy medyczni. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby dostać się do uwięzionego w samochodzie poszkodowanego. Następnie pozoranta przetransportowano do karetki. W tym samym czasie druga grupa ratowników gasiła samochód.

— Pokaz przedstawiający skutki zderzenia lokomotywy z pojazdem osobowym, działanie służb ratowniczych to jedna z form dotarcia do wyobraźni uczestników ruchu drogowego — mówi Ireneusz Ścibiorek, dowódca jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie. — Pojazdy osobowe w konfrontacji z pociągiem nie mają szans, podobnie jak pasażerowie znajdujący się wewnątrz. Działania przeprowadzone na największym przejeździe kolejowym w Braniewie to również forma przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach, dotarcie do świadomości uczestników ruchu drogowego podczas przejazdu przez torowiska.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages