Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Zabytki i malownicze miejsca powiatu na płótnie

2013-08-10 12:41:58 (ost. akt: 2013-08-10 13:08:06)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Zakończyły się VIII Warmińskie Spotkania Twórcze. Artyści przez ostatni tydzień uwieczniali na płótnie zabytki i malownicze miejsca powiatu braniewskiego. W piątek (09.08.) odbyła się wystawa poplenerowa.

— Atmosfera podczas pleneru była wspaniała — mówi Andrzej Zieliński, braniewski malarz. — Cudownie nas ugoszczono, zapewniono świetne warunki. Jedyną przeszkodą były upały, które doskwierały podczas pracy w plenerze.

Ostatni tydzień był dla artystów bardzo intensywny.
— Po śniadaniu braliśmy się do pracy — dodaje Zieliński. — Później tylko przerwa na obiad i znów wracaliśmy do sztalug. Uczestniczyliśmy także w wycieczkach. Inspiracji szukaliśmy zwiedzając Braniewo czy Nadleśnictwo Zaporowo. Bardzo przyjemny był też wyjazd do Brzostowiska, gdzie gospodarze bardzo serdecznie nas przyjęli. Wieczorami nie brakowało tematów do artystycznych dyskusji.

Wystawa poplenerowa odbyła się w piątek (09.08) w Gościńcu Noce i Dnie. Jak powstałe prace ocenia komisarz pleneru Marzenna Otto?
— Poziom jest bardzo wyrównany — mówi Otto. — Większość prac jest osadzona w ciekawej kolorystyce, która oddaje klimat Warmii.

Czy zabytki powiatu braniewskiego to dobry temat dla artystów ?
— O tak — mówi pani komisarz. — Braniewo jest bardzo ciekawe. Artyści, którzy przyjechali tu raz, zawsze chętnie wracają. Prace są coraz lepsze. Zauważalny jest także coraz wyższy poziom przedstawień metaforycznych. Mimo to bez problemu można rozpoznać jakie miejsce przedstawiał artysta oraz jaki towarzyszył mu nastrój. Można także rozpoznać duszę artysty.

— Nie spodziewałem się, że zabytki i miejsca, które dobrze znamy i widzimy każdego dnia można przedstawić tak pięknie — mówi starosta Krzysztof Kowalski.

Obrazy, które powstały podczas pleneru, będzie można także zobaczyć we wrześniu podczas I Powiatowego Hubertusa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages