Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

XXII Wiosenny Rajd Pieszy BORYNA „Jestem eko”

2014-04-16 23:25:53 (ost. akt: 2014-04-16 23:28:08)

Autor zdjęcia: Waldemar Wądzyński

Już po raz dwudziesty drugi, odbył się Wiosenny Rajd Pieszy BORYNA, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP Braniewo.

Uczestnikami rajdu byli harcerze: 1 GHDP im. Stefana Batorego, 5 DH im. Fryderyka Chopina, 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej, 10 GDH im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 11 DSH „Melcekuke” oraz instruktorzy Hufca ZHP Braniewo.

W tym roku, mieli oni do pokonania około 30 kilometrów na trasie Pierzchały-Chruściel-Braniewo. Z uwagi na bliski termin Światowego Dnia Ziemi, mottem przyświecającym przez cały czas trwania rajdu było hasło „Jestem eko”.

Partnerami tegorocznej edycji były Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Zaporowo oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie. W związku z 90 rocznicą istnienia Lasów Państwowych, honorowy patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Zaporowo.

Rajd rozpoczął się w Pierzchałach, gdzie dzięki uprzejmości Hydroenergetyki ENERGA Wytwarzanie Sp. z o.o. uczestnicy mogli zwiedzić zabytkową elektrownię wodną. Po pokonaniu około 6 kilometrów, cała grupa dotarła do Szkoły Podstawowej w Chruścielu, w której odbył się nocleg. Przed pójściem spać, wszyscy uczestnicy wzięli udział w zajęciach pod tytułem „Drugie życie gazety” – mieli oni za zadanie zaprojektować i wykonać, a następnie zaprezentować na pokazie mody dwa stroje zrobione z gazet.

Poszczególne kreacje oceniała widownia oraz jury. Największy aplauz wzbudziły stroje zaprezentowane przez modeli grupy składającej się z harcerzy 5 DH im. Fryderyka Chopina i 11 DSH „Melcekuke”. Nagrodą dla zwycięzców była profesjonalna sesja zdjęciowa;)

W sobotę uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasę wiodącą z Chruściela przez Drewnowo, Biedkowo i Glinkę do Braniewa. Przechodząc wzdłuż pól i przez okoliczne lasy, dotarli do Leśnictwa Braniewo, gdzie odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Zaporowo. Po ognisku i dojściu do Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie, gdzie odbywał się nocleg, uczestnicy rajdu wzięli udział w uroczystym kominku harcerskim, na którym druh Andrzej Mendalka i druh Jakub Jakubowski złożyli zobowiązania instruktorskie, a pracownik Straży Leśnej i jednocześnie instruktor ZHP, phm. Artur Maliszewski odpowiadał na pytania dotyczące pracy w lesie oraz rosnących tam roślin i żyjących zwierząt.

Rajd zakończył się w niedzielę uroczystym apelem, na którym poszczególne drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.

- Komenda Rajdu
Komenda XXII Wiosennego Rajdu Pieszego BORYNA składa podziękowania za pomoc w organizacji rajdu Nadleśnictwu Zaporowo, Starostwu Powiatowemu w Braniewie, Hydroenergetyce ENERGA Wytwarzanie Sp. z o.o., Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chruścielu, Dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie oraz Panu Antoniemu Czyżowi.

pwd. Agata Pryśko

więcej zdjęć w galerii hufca : https://plus.google.com/u/0/photos/110636708040184189929/albums/6001713645009902609

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: walwad

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages