środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Strażacy będą świętować

2014-04-30 16:07:57 (ost. akt: 2014-04-30 16:15:47)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Frombork

W piątek (2 maja) odbędą się powiatowe obchody Dnia Strażaka z udziałem strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej, delegacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaproszonych gości i sympatyków pożarnictwa.

Uroczystości rozpocznie msza święta, którą celebrować będzie ks. prałat Leszek Galica kapelan strażaków PSP i OSP powiatu braniewskiego. Następnie uczestniczy święta pożarniczego uczestniczyć będą wspólnie w Święcie Flagi, które odbędzie się na placu Bazylik Mniejszej w Braniewie. Uroczysta akademia na której wręczone zostaną awanse służbowe, odznaczenia i podziękowania odbędzie się w sali Braniewskiego Centrum Kultury.

3 maja strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Braniewie organizują piknik i spotkanie dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarnej oraz mieszkańców i dzieci. Impreza rozpoczyna się o godz. 16.00. Będzie okazja do uczestnictwa w organizowanych grach i zabawach oraz zapoznania się ze sprzętem pożarniczym.

W tym samym dniu 50 – lecie swojego istnienia świętować będą druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa w gm. Lelkowo. Uroczystości poprzedni msza święta w intencji strażaków ochotników Wyszkowa oraz gminy Lelkowo.

W tym dniu świętować będą również strażacy ochotnicy z terenu gminy Płoskinia.

W niedzielę, 4 maja oprócz corocznego przejazdu pojazdów pożarniczych ulicami miasta Braniewa z udziałem wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Braniewo odbędzie się również uroczysta akademia strażaków OSP Braniewo, która poprzedzi msza święta w intencji druhów strażaków.

Również w niedzielę w Jędrychowie (gm. Frombork) o godz. 11.30 odbędą się obchody miejsko – gminnego dnia strażaka, połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej jednemu z założycieli, wieloletniemu naczelnikowi OSP w Jedrychowie dh. Witoldowi Cybowiczowi.

Dzień Strażaka z OSP Braniewo:
Program:
3 maja
16.00- 21.00 — Dzień Otwarty w OSP (wejście od strony osiedla ul. Gdańska): prezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w OSP,
pokazy sprzętu ratowniczego, stoiska promocyjne, gry sportowe i zabawy, strażackie ognisko i wiele innych atrakcji.

4 maja
17.00 — Parada wozów strażackich ulicami miasta
18.00 — Msza Św. w Bazylice Mniejszej.
18.50 — Wręczenie odznaczeń i wyróżnień w Braniewskim Centrum Kultury.


Obchody połączone z jubileuszem 50-lecia OSP Wyszkowo:
Obchody Dnia Strażaka w Gminie Lelkowo połączone będą z jubileuszem 50-lecia OSP Wyszkowo. Uroczystości odbędą się 3 maja o godz. 15.00. Najpierw odbędzie się msza w Kaplicy w Wyszkowie. Następnie uczestnicy przemaszerują na boisko, gdzie zostaną przedstawione informacje o działalności OSP Wyszkowo oraz wręczone medale i odznaczenia. Zaplanowano także poczęstunek w świetlicy.Dzień Strażaka w Jędrychowie:
Świętować będą także strażacy ochotnicy z gminy Frombork. Obchody odbędą się 4 maja w Jędrychowie i rozpoczną się o godz. 11.30 mszą św. w intencji strażaków. Po mszy nastąpią wystąpienia okolicznościowe. Podczas obchodów zostanie również odsłonięta, znajdująca się na budynku remizy, tablica pamiątkowa poświęcona współzałożycielowi i wieloletniemu naczelnikowi jednostki OSP, Witoldowi Cybowiczowi.
Po części oficjalnej odbędą się spotkania okolicznościowe, a czas wszystkim uczestnikom umilą wystąpienia fromborskich zespołów.
Oprócz strażaków ochotników z gminy Frombork w tegorocznym święcie uczestniczyć będą także zaproszeni goście, m.in.: Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i organizacji współpracujących z ochotnikami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages