Sparta Braniewo Mistrzem Województwa

2014-05-20 12:10:49(ost. akt: 2014-05-20 12:25:40)
Na wojewódzkim finale turnieju mini piłki siatkowej Sparta zdobyła tytuł Mistrzyń Województwa

Autor zdjęcia: Archiwum SPS Sparty Braniewo

W minioną sobotę (17.05.) na wojewódzkim finale turnieju mini piłki siatkowej Sparta zdobyła tytuł Mistrzyń Województwa i uzyskała bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.
Po uprzednio zagranych eliminacjach najlepsze 8 zespołów awansowało do rozgrywek finałowych. Zespoły podzielono na 2 czterozespołowe grupy. Sparta Braniewo była jednym z faworytów do medalu i nie zawiodła.

— Siatkarki bez problemu poradziły sobie z rywalami grupowymi, nie straciły przy tym ani jednego seta. Awansowały do półfinału turnieju — mówi Dominik Sobczak, trener zespołu.

Spartanki rozprawiły się kolejno z zespołami z Bartoszyc, Barczewa oraz Giżycka.

W półfinale turnieju braniewianki trafiły na zespół Foto Ola Ostróda. Sparta w tym sezonie dwukrotnie grała z tym rywalem i dwukrotnie pokonywała rywalki. Tym razem było tak samo. Braniewianki po bardzo dobrym meczu wygrały 2:0 i mogły cieszyć się z awansu do ścisłego finału.

W rozgrywce finałowej Sparta napotkała zespół z Pisza, z którym przegrała w turnieju eliminacyjnym. W tym meczu było inaczej. Górą były Spartanki, po tie – breaku pokonały rywalki.

— Mecz był zacięty, ale tego dnia Sparta była nie do zatrzymania — wyjaśnia Sobczak. — Zespół do zwycięstwa poprowadziła kapitan Pola Dajnowska, która w tych rozgrywkach była niemal bezbłędna w ataku. Sparta zasłużenie wygrała cały turniej.

Dziewczyny po bardzo dobrej grze zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa oraz uzyskały bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie 3 – 6 lipca w Drzonkowie (woj. Lubuskie). Gratulacje i brawa dla zawodniczek, które ciężko pracowały na ten sukces !