W meczu na szczycie remis

2014-05-21 09:23:27(ost. akt: 2014-05-21 09:27:21)
zdj. Apartament dzielnie walczył z wyżej notowanym Hajlajfem, ale przegrał 0:1

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W VII kolejce rundy wiosennej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej najciekawszym meczem była rywalizacja lidera-Intertomu z wiceliderem-Martelem. Remis 2:2 nie zadowolił żadnej z drużyn, chociaż lepszy jeden punkt niż żaden.
O godz.17 na boisku "Orlik 2012" przy ul. Botanicznej miał się odbyć mecz Granicy Zagaje ze strażakami, ale został przełożony na inny termin.W drugim meczu Apartament dzielnie się bronił z wyżej notowanym Hajlajfem, ale przegrał 0:1.

Piękną bramkę, na wagę kompletu punktów, strzelił z rzutu wolnego ( prawie z połowy boska) Jakub Uhryn. Kibice ostrzyli sobie apetyty na grę Intertomu z Martelem-dwóch czołowych zespołów tej edycji ligi. Jeszcze na dobre nie rozpoczęło się spotkanie, a Intertom prowadził już 2:0. W 2 min. Igor Tarnopolski płaskim strzałem pokonał bramkarza Martelu. Minutę Marcin Sorkowicz z prawej strony zaskoczył ponownie golkpiera rywali i było 2:0. Później obydwie ekipy miały szansę na poprawę wyniku,ale na posterunku byli bramkarze. Dopiero po zmianie stron mecz zrobił się jeszcze ciekawszy. Kontaktowego gola zdobył Bartłomiej Koczara, a na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego Kamil Hebda przerzucił piłkę nad bramkarzem i doprowadził do remisu. Remis był sprawiedliwym wynikiem, ale niedosyt mieli piłkarze obydwu drużyn. Intertom miał szansę na objęcie samodzielnego prowadzenia w ligowej tabeli, z przewagą dwóch punktów nad drugim i pięć nad trzecim, a tak pozostało, że jeszcze pięć zespołów ma szansę nawet na mistrzostwo.

Relax Ploskinia z Chemikalsem zrobił sobie festiwal strzelecki trafiając do siatki rywali 10. razy. Rywale nie zmusili ani razu bramkarza drużyny Leszka Grabowieckiego do wyjęcia piłki z siatki.

W ostatnim pojedynku wojskowi z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej musieli się mocno napracować, aby zdobyć 3. punkty z Osiotrem Bobrowiec.

Darzbór Glinka podzielił się z Koniczynką punktami w bezbramkowym meczu.

Komplet wyników:
Granica Zagaje - Straż Pożarna, przełożony, Hajlajf - Apartament 1:0, Martel - Intertom 2:2, Relax Płoskinia - Chemikals 10:0, Darzbór Glinka - Koniczynka 0:0, Osiotr Bobrowiec - 9 BBKPaanc. 1:2.

1. Intertom 38 53:22
2. 9 BBKPanc. 38 44:16
3. Martel 36 54:18
4. Straż Pożarna 35 38:16
5. Hajlajf 34 52:26
6. Osiotr 29 30:25
7. Relax 27 48:22
8. Granica 14 20:36