Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Festiwal Ukraińskich Zespołów Dziecięcych - Koszalin 2014

2014-05-31 13:39:53 (ost. akt: 2014-05-31 13:40:10)

Zapraszam na XXXIX Festiwal Ukraińskich Zespołów Dziecięcych - Koszalin 2014, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014 roku (sobota, niedziela) w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.

Celem festiwalu, którego początki sięgają 1972 roku jest podtrzymanie oraz propagowanie kultury ukraińskiej i umacnianie dobrosąsiedzkich stosunków między żyjącymi obok siebie Polakami i Ukraińcami.

Podczas tegorocznego Festiwalu wystąpi około 300 wykonawców (18 zespołów) z kilkunastu ośrodków nauczania języka ukraińskiego z niemal całej Polski m.in. Szczecina, Lubystoku, Lęborka, Bytowa, Słupska, Elbląga, Olsztyna, Trzebiatowa i Kołobrzegu, Koszalina oraz dwa zespoły z Zespołu Ukraińskich Szkół im. T. Szewczenki w Białym Borze, jak również utalentowany siedmioletni śpiewak z Niemiec – Nestor Erdmann. Po raz pierwszy w Koszalinie wystąpi zespół dziecięcy „Lemkiws’kyj Perstenyk” z Gładyszowa (woj. Małopolskie).

Wykonawcy zaprezentują m. in.: ukraińskie tańce, śpiew, bajki, muzykę instrumentalną, scenki humorystyczne, kompozycje teatralno-muzyczne.

W pierwszym dniu odbędzie się koncert o godz. 11.00 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym przy ul. Heleny Modrzejewskiej w Koszalinie. Popołudniu dzieci i młodzież mają zaplanowaną zabawę integracyjną. W niedzielę, 8 czerwca b.r. również w Teatrze o godz.11.00 odbędzie się uroczysty koncert galowy Festiwalu. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się wręczenie nagród, dyplomów i upominków uczestnikom Festiwalu oraz najlepszym zespołom.

Ponadto podczas Festiwalu zostanie rozstrzygnięty XII Ogólnopolski Konkurs Rysunkowy „Ridni zemli batkiw mojimy oczyma” (w tłum. Rodzinne ziemie przodków moimi oczyma), który odnosi się tematycznie do rdzennych terenów Ukraińców w Polsce, jak również życia religijnego i kulturalnego Ukraińców w Bieszczadach i w Beskidach sprzed 1947 roku.

Festiwal otrzymał wsparcie finansowe Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Urzędu Miasta w Koszalinie.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: iwanka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages