Zatoka przedłużyła status IV-ligowca

2014-06-16 13:29:28(ost. akt: 2014-06-16 13:33:02)
Rosjanin Michaił Talapin ( w środku, pije wodę) po raz pierwszy grając w barwach Zatoki wpisał się na listę strzelców

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W 28. kolejce Zatoka Braniewo wygrała ważny mecz wyjazdowy w Bartoszycach. Gospodarze-Victoria przegrali aż 1:5. Tym samym Victoria musi jeszcze walczyć, aby grać dalej w IV lidze, a Zatoka może już być spokojna.
W Bartoszycach Zatoka już po 5 minutach powinna prowadzić 2:0, jednak Mateusz Szmydt nie trafił dwa razy do siatki mając tylko bramkarza przed sobą. Jednak później ten piłkarz dwukrotnie się zrehabilitował strzelając dwie bramki, a przy drugim i piątym golu miał asysty. W 25 min Michaił Talapin odbitą piłkę od słupka skierował do bramki i było 0:1. W 25 min Tomasz Lubnau otrzymał od Szmydta tak dokładne podanie, że nie wypadało mu trafić do bramki. Obydwaj strzelcy - Talapin i Lubnau tym samym zaliczyli debiutanckie bramki w Zatoce.

W 63 min. Victoria zdobyła kontraktowego gola, ale jak się później okazało było to dla nich zgubą. Miejscowi chcieli koniecznie zdobyć drugiego gola, ale musieli w związku z tym "rzucić" większe siły do przodu. Otwarta gra drogo ich kosztowała, czego wynikiem były trzy bramki dla gości zdobyte w ciągu ośmiu minut. W 65 min. do Szmydta podał Daniel Komorowski i było 1:3. Pięć minut później Szmydt po solowym rajdzie podwyższył wynik na 4:1. W 73 min. wypożyczony z Concordii Elbląg Szmydt ponownie precyzyjnie podał do Piotra Lewandowskiego, a ten drugi dopełnił tylko formalności. Obydwie jedenastki nie dokończyły meczu w pełnych składach. W 61 min. sędzia ukarał zawodnika Victorii czerwoną kartką ( za dwie żółte), a w 82 min. taka sama kara spotkała Tomasza Gapskiego z Zatoki.

Victoria Bartoszyce - Zatoka Braniewo 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 - Talapin (25), 0:2 - Lubnau (35), 1:2 - (63), 1:3,1:4 - Szmydt (65,70), 1:5 - Lewandowski (73).

Zatoka: Kondryszyn - Gapski, Ciepliński, Talapin, Chomko, Szmydt, Szymanowski (77 Niewiadomski), Liszko, Lewandowski (80 Ptak), Lubnau (75 Wolak), Komorowski.