Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Nie przeszkadzała nawet zimna woda. Mistrzostwa Braniewa w Aquathlonie

2014-06-23 14:18:50 (ost. akt: 2014-06-23 14:37:43)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

51 zawodników z powiatu braniewskiego, Elbląga, Olsztyna, Malborka, Tczewa, Gdyni, Gołdapi czy Kielc wystartowało w IV. Otwartych Mistrzostwach Braniewa w Aquathlonie oraz Mistrzostwach Polski Nauczycieli, Dziennikarzy i Aktorów.

Jako pierwsi zmierzyli się uczestnicy Małego Aquathlonie. Ich zadaniem było przepłynięcie 200 metrów w rzece Pasłęce, przebranie się, a następnie bieg na dystansie 1,2 kilometra. Rywalizowało 17 zawodników. Najmłodszą zawodniczką była zaledwie 4-letnia Zosia Pogorzelska, która przyjechała do Braniewa razem z rodzicami. Jej tata startował w Dużym Aquathlonie.

W Małym Aquathlonie wystartował także 9-letni Kuba Olbryś z Braniewa. Zawodnik mimo bardzo młodego wieku startował już w Biegu Pamięci, gdzie przebiegł ponad 4 kilometry. Tym razem oprócz biegania miał jeszcze do przepłynięcia 200 metrów w ziemnej rzece. Poradził sobie z zadaniem, z którym niejeden dorosły miałby problem. Po raz pierwszy w aquathlonie startowała także Julia Pawłowska z Braniewa.
— Czuję się bardzo dobrze — mówiła Julia na mecie. — Nie jestem mocno zmęczona. Lepiej mi się pływało niż biegało, ponieważ dwa razy w tygodniu chodzę na basen.

Następnie wystartowali uczestnicy Dużego Aquathlonu. Ich zadaniem było natomiast przepłynięcie 700 metrów w górę rzeki, a następnie bieg na 5,2 kilometra. W Dużym Aquathlonie wystartowało 34 zawodników, w tym cztery panie. Tradycyjnie w zawodach uczestniczył organizator zawodów Piotr Śliwiak oraz liczna grupa braniewian.
Najlepsi na mecie byli bracia Sebastian i Paweł Najmowicz z Olsztyna. Natomiast najszybszym mieszkańcem Braniewa był Aleksander Durkiewicz.

— Trzeci raz startowałem w aquathlonie — mówił Aleksandrek Durkiewicz, najszybszy mieszkaniec Braniewa w aquathlonie. — Najgorsze było samo wejście do wody, bo ta była zimna i rozbieganie się po wyjściu na brzeg. Później już było dobrze i na bieganiu sporo odrobiłem.

Podczas zawodów odznaczono także Andrzeja Reginisa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie brązowym medalem za zasługi dla WOPR za to, że w ubiegłym roku przepłynął Zalew Wiślany z Piasków do Fromborka.

— Dziękuję wszystkim zawodnikom za hart ducha i sportową postawę, kibicom za gorący doping, sponsorom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów. Bez waszej pomocy nie doszłyby one do skutku — mówi Piotr Śliwiak.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Nasze Braniewo NBR2006. Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu ZATOKA, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Administracja Budynków Komunalnych, Urząd Miasta Braniewa, 9 BKPanc.Wyniki:
Kobiety Open:
1. Paulina Załudzka
2. Kinga Lorek
3. Emilia Wołyniec

Open Mężczyzn:
1. Sebastian Najmowicz
2. Paweł Najmowicz
3. Jędrzej Głuchowski

M20:
1. Przemysław Siemieniuk
2. Patryk Kowalski
3. Marcin Jaśkiewicz

M 30:
1. Wojciech Pogorzelski
2. Piotr Maziewski
3. Aleksander Durkiewicz

M 40:
1. Bogusław Tołwiński
2. Jarosław Mancarz
3. Karol Dziemian

Nauczycielki:
1. Emilia Wołyniec
2. Małgorzata Pawłowska

Nauczyciele:
1. Wojciech Pogorzelski
2. Przemysław Siemieniuk
3. Piotr Maziewski

Najszybszy mieszkaniec Braniewa:
1. Aleksandra Durkiewicz
2. Jarosław Jaszczuk
3. Piotr Śliwiak

Najszybszy mieszkaniec powiatu braniewskiego:
1. Grzegorz Janicki

Mały Aquathlon (dziewczęta):
1. Katarzyna Rumińska
2. Julia Rokicka
3. Aleksandra Śliwińska

Mały Aquathlon (chłopcy):
1. Krzysztof Jabłonowski
2. Bartłomiej Świst
3. karol Bitniok

Najmłodszy zawodnik:
Zosia Pogorzelska

Najstarszy zawodnik:
Jarosław Mancarz

Pełne wyniki: Zobacz tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bolo #1423604 | 31.11.*.* 23 cze 2014 14:44

    to my mamy dziennikarzy i aktorow?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages