Ankiewicz i Lisowska z rekordami życiowymi. Teraz Mistrzostwa Polski

2014-07-22 11:27:04(ost. akt: 2014-07-22 12:36:50)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podczas niedzielnego (20.07.) mityngu w Toruniu Emilia Ankiewicz i Aleksandra Lisowska ustanowiły rekordy życiowe. Już w przyszłym tygodniu wystartują w Mistrzostwach Polski w Szczecinie.
W biegu na 400 metrów przez płotki Emilia Ankiewicz, reprezentująca AZS AWF Warszawa czasem 57.61 ustanowiła rekord życiowy. Szybciej w tym roku w Polsce biegała tylko Joanna Linkiewicz (56.35).

W Toruniu rekord życiowy na 3000 metrów poprawiła także Aleksandra Lisowska, reprezentująca KS AZS UWM Olsztyn. Ola uzyskała czas 9:27.64.

Teraz przed naszymi reprezentantkami start w 90. Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawody odbędą się w dniach 29-31 lipca w Szczecinie. Emilia wystartuje na 400 metrów przez płotki, sztafecie 4x100 metrów i 4x400 metrów. Natomiast Ola będzie rywalizować na 5000 metrów oraz 1500.

Przypomnijmy: ten sezon rozpoczął się bardzo dobrze dla braniewianek. 17 i 18 maja Emilia i Ola startowały w Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi. W sobotę (17.05.) Emilia wystartowała na 100 metrów przez płotki. Pokonała ten dystans w 15 sek. i zajęła czwarte miejsce. Tego samego dnia startowała również w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła drugie miejsce.
W sobotę na dystansie 1500 metrów startowała także Aleksandra Lisowska, reprezentująca KS AZS UWM Olsztyn. Braniewianka z czasem 4:35.09 zajęła trzecie miejsce.
W niedzielę (18.05.) Emilia rywalizowała na swoim koronnym dystansie: 400 metrów przez płotki. Braniewianka uzyskała czas 58.95 i tym samym została wicemistrzynią Polski. Kilka godzin później Emilia wystartowała także w sztafecie 4x400 metrów. Jej drużyna zajęła trzecie miejsce.
Tego samego dnia na dystansie 3000 metrów rywalizowała Aleksandra Lisowska. Ola z czasem 9:52.74 została mistrzynią Polski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: