Kolejny medal Emilii Ankiewicz. Tym razem złoty!

2014-07-30 17:35:19(ost. akt: 2014-07-31 20:17:48)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Emilia Ankiewicz została wicemistrzynią Polski w biegu na 400 metrów przez płotki. W środowym ( 30 lipca) biegu poprawiła także rekord życiowy. Natomiast w czwartek (31.07.) drużyna AZS AWF Warszawa wygrała sztafetę 4x400 metrów.
Mistrzostwa Polski Seniorów odbywają się w Szczecinie.

Dziś (czwartek, 31.07.) Emilia, która obecnie reprezentuje AZS AWF Warszawa, startowała w sztafecie 4x400 metrów. Jej drużyna z wynikiem 3:37.28 zajęła pierwsze miejsce. Tym samym Emilia zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. To jej drugi medal podczas tych mistrzostw.

W środę (30.07.) o godz. 17:30 Emilia startowała na dystansie 400 metrów przez płotki. Na metę dobiegła jako druga, za Joanną Linkiewicz. Emilia ustanowiła także rekord życiowy: 56,73 sek.

Przypomnijmy: ten sezon rozpoczął się bardzo dobrze dla Emilii. 17 i 18 maja Emilia startowała w Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi. W sobotę (17.05.) Emilia wystartowała na 100 metrów przez płotki. Pokonała ten dystans w 15 sek. i zajęła czwarte miejsce. Tego samego dnia startowała również w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła drugie miejsce.

W niedzielę (18.05.) Emilia rywalizowała na swoim koronnym dystansie: 400 metrów przez płotki. Braniewianka uzyskała czas 58,95 i tym samym została wicemistrzynią Polski. Kilka godzin później Emilia wystartowała także w sztafecie 4x400 metrów. Jej drużyna zajęła trzecie miejsce.

Natomiast podczas niedzielnego (20 lipca) mityngu w Toruniu czasem 57,61 ustanowiła rekord życiowy. 30 lipca go poprawiła.