Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Pomimo upału zostawił psa w zamkniętym samochodzie

2014-08-04 09:30:41 (ost. akt: 2014-08-04 12:56:54)

Autor zdjęcia: Archiwum OTOZ Animals

Właściciel pinczera miniaturowego zostawił swojego psa w zamkniętym samochodzie na elbląskich numerach rejestracyjnych. Samochód pozostawił w pobliżu ogrodu zoologicznego. Temperatura powietrza w tym momencie wynosiła 34 stopnie C.

Według relacji świadka pies był zdenerwowany, szczekał i piszczał. Przechodnie zatrzymywali się obok, łapali za klamkę samochodu. Na tym jednak zainteresowanie przebywającym w środku psem się kończyło.

Dopiero mężczyzna, który zgłosił nam zdarzenie, postanowił działać. Powiadomił jednocześnie policję i OTOZ Animals. Według zgłoszenia pies miał być zamknięty od pół godziny. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, by ratować przebywające w nagrzanym pojeździe zwierzę, byli gotowi wybić pałkami szybę. W tym momencie jednak pojawił się właściciel psa. Kazano mu natychmiast otworzyć samochód i wypuścić  psa na zewnątrz. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało.

Właściciel psa był zaskoczony interwencją. Stwierdził, że wyszedł na chwilę do ogrodu zoologicznego. Nie miał gdzie zostawić psa. Samochód był pozostawiony w cieniu, z przodu miał pozostawiona szparę w oknie, właściciel psa umieścił w pojeździe również pojemnik z wodą.

— Brak słów na ignorancję niektórych ludzi — komentuje Monika Hyńko z OTOZ Animals w Braniewie. — Tyle razy media apelują o niepozostawianie zwierząt w zamkniętych samochodach. Takie pozostawienie nawet na chwilę jest niedopuszczalne i może skończyć się tragicznie. Psy znoszą upały gorzej niż ludzie. Nawet przy uchylonej szparze w oknie podczas upału, zwierzęta narażone są na cierpienie.

Gdy temperatura na zewnątrz wynosi 33 stopnie C, to już po 20 minutach w samochodzie wynosi ona 50 stopni C, a po 40 minutach, 60 stopni C.

Pozostawienie w nagrzanym pojeździe zwierzęcia może spowodować jego śmierć.
— Uchylenie okna nie wpływa znacząco na obniżenie temperatury, ponieważ wymiana powietrza, gdy samochód nie jest w ruchu, odbywa się bardzo wolno — wyjaśnia Hyńko. — Dlatego tłumaczenia właściciela psa są dla nas bezsensowne. Dziękujemy Panu  z Braniewa, który zaniepokoił się losem zamkniętego w samochodzie psa, dziękujemy również policjantom za skuteczną akcję.

Właściciel, który w nieodpowiedzialny sposób zostawił zwierzę i spowodował jego cierpienie musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maja #1454643 | 81.15.*.* 6 sie 2014 08:37

  Nie przesadzajmy.Jest to jeden z niewielu przykładów,godnych potepienia,kiedy to pies ucierpiał.Ale wiekszość posiadaczy psów zgłupiała.Pies juz nie ma praw zwierzęcia,stał się domownikiem.Śpi w łózku,je ze stołu,nosi ubrania....Szkoda tylko,że nie chodzi do toalety i nie spuszcza po sobie wody.Koniec świata...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do tego poniżej #1454259 | 5.184.*.* 5 sie 2014 15:12

  Człowiek będzie brzmiało dumnie, gdy w sposób odpowiedzialny zaopiekuje się resztą zniewolonego przez siebie swiata

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Właściciel, musi liczyć się z konsekwencjami #1454127 | 5.172.*.* 5 sie 2014 12:05

   Co najmniej kara śmierci dla właściciela, a do zbadania każdej takiej sprawy powołać komisję sejmową. Jakoś w stosunku do właścicieli psów które ostatnio pogryzły dzieci nikt nie feruje wyroków. Haniebne to czasy gdzie pies jest więcej wart niż człowiek, a niektórzy mówią, że człowiek brzmi dumnie.. widać nie dla wszystkich...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. do .#1453519 | 178.36.*.* #1453827 | 83.11.*.* 4 sie 2014 20:50

    To chyba pretensje do dziennikarzy powinniście mieć, że tak to przedstawili, prawda?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. pilot #1453760 | 81.15.*.* 4 sie 2014 19:00

    kawał roboty odwalają OTOZ. Juz 2 lata 1 % podatku na nich daje :D

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (31)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages