Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Masz prawo do mediacji

2014-10-13 13:00:10 (ost. akt: 2014-10-13 13:13:46)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Jak co roku w 3. czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. W tym roku przypada on 16 października. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są konferencje, seminaria, szkolenia i dyżury mediatorów. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się czym jest mediacja oraz jak można za jej pomocą rozwiązywać spory. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie włącza się w akcję.

Od 13 do 17 października w jednostce przy ul. Moniuszki dyżur będzie pełnić policjant. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z porad, zapraszamy również do Filii Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Braniewie przy ul. Moniuszki 22, gdzie dyżuruje mediator Elbląskiego Centrum Mediacji.

Już po raz siódmy w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez prezesów sądów i sędziów, koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

W  dniach 13 -18 października na terenie całego kraju organizowane będą spotkania informujące o tym sposobie rozwiązywania konfliktów i sporów. Poniżej znajdziecie Państwo kilka odpowiedzi na pytania związane z mediacją oraz wykaz dyżurów specjalistów.

Czym jest mediacja?

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Cel mediacji?

Celem mediacji jest naprawa wyrządzonej szkody czyli sprawiedliwość naprawcza. Jej zadaniem jest więc materialne lub moralne zadośćuczynienie pokrzywdzonemu. Daje to możliwość ustalenia satysfakcjonującego rozwiązania sprawy, zminimalizowania napięcia towarzyszącemu spotkaniu ze sprawcą dopiero na sali sądowej. Mediacja daje również możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania np. Dlaczego to ja zostałem ofiarą przestępstwa lub jakie były motywy jego popełnienia?

Jakie są korzyści płynące z mediacji?

Korzyści z wybrania mediacji, a nie tradycyjnej drogi sądowej to: szybkość postępowania, niskie koszty, poufność procesu, autonomiczność, satysfakcja dla obu stron konfliktu oraz minimalizacja strat emocjonalnych. Do kogo kierowany jest dyżur mediatora?
Dyżur mediatora skierowany jest szczególnie do osób zarówno poszkodowanych przestępstwem, jak i jego sprawcy oraz osób będących w konflikcie z inną osobą niezależnie od jego podłoża. Mediator udzieli wyczerpujących odpowiedzi na temat wymiernych korzyści płynących z udziału w mediacji przez każdą ze stron konfliktu.

Przyjdź i dowiedz się więcej, skorzystaj ze spotkania z mediatorem i sprawdź, co można zrobić w Twojej sprawie!! Przez cały najbliższy Tydzień Mediacji m.in. siedzibach organizacji pozarządowych, w jednostkach Policji dyżurować będą mediatorzy oraz policjanci, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz niezbędnych informacji o mediacji.
Szczegóły obchodów Tygodnia Mediacji, w tym listę dyżurów, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie w dniach 13-17 października w godzinach 12 -14.00 dyżury będą pełnić policjanci pionu kryminalnego.
Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z porad, zapraszamy również do Filii Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Braniewie przy ul. Moniuszki 22 (tel. 662-171-076; 692-894-540) gdzie dyżuruje mediator Elbląskiego Centrum Mediacji. Mediator przyjmuje wszystkich interesantów w poniedziałek (13.10) w godz. 10.00 – 14.00, w czwartek (16.10) w godz. 12.00-17.00 oraz w piątek (17.10) w godz. 9.00-14.00Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lol #1507643 | 83.11.*.* 14 paź 2014 20:15

  konczy sie czas i sie umiera-i nic to nie ma z aniołamii innymi stworkami wymyslonymi przez czarnych zboków...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Next Dżepetto #1506907 | 79.185.*.* 13 paź 2014 23:53

   Masz prawo do śmierci. Śmierci takiej i w takich warunkach jakich chcesz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages