środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Spokojne niepokoje Andrzeja Zielińskiego

2014-11-07 10:48:36 (ost. akt: 2014-11-07 10:52:30)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Po czterech latach przerwy na indywidualnej wystawie pt. „Spokojne niepokoje”, swoje prace prezentuje znany i ceniony artysta-malarz z Braniewa, Andrzej Zieliński. Wystawę można oglądać do końca listopada.

Na wernisażu w Galerii w Podziemiach w Braniewskim Centrum Kultury, w minioną środę (29. października) pojawiło się wielu przyjaciół i miłośników twórczości zdolnego artysty.

Wernisażowi towarzyszyły także występy artystyczne w wykonaniu wokalisty: Tomasza Owczarka i zespołu Ton Lira.

„Spokojne niepokoje” to około stu prac Andrzeja Zielińskiego, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat. Wśród nich są obrazy w różnych technikach m.in. akwarele, pastele, oleje oraz rysunki prezentujące pejzaże powiatu braniewskiego oraz portrety.

— To miejsca dookoła nas, te najbliższe. A których to, przez tak zagonione czasy nie zauważamy — tłumaczy artysta. — Staram się przekazać moim podopiecznym, tym małym i tym dorosłym, jak cieszyć się pięknym niebem, pięknem pór roku, starać się przenieść to na papier, płótno czy choćby utrwalić na fotografii. Stąd niepokój co będzie dalej. Chcę państwa namówić, by czasami zwolnić, przystanąć, popatrzeć — to leczy!

Jako lubiany instruktor, stara się pokazywać uczestnikom prowadzonych przez siebie zajęć, pozytywną stronę życia i piękno krajobrazu o każdej porze roku.

Wystawa „Spokojne niepokoje” Andrzeja Zielińskiego będzie czynna w Galerii w Podziemiach w Braniewskim Centrum Kultury w godzinach otwarcia placówki do końca listopada.

Skąd taki tytuł wystawy?

— Kiedy ktoś urodził się 23 sierpnia, raz jest Panną, a raz Lwem... — mówi malarz. — Maluję, rysują, czytam, czasem popisuje, brzdąkam na gitarze. Ale rzadko to rzadko budzi się we mnie Lew. Wtedy przez dobrą chwilę lubię poszaleć, głośniej pograć, przy piwku powspominać stare dobre czasy, palnąć czasem jakąś głupotę, odchorować, a potem znów Panna. Ten typ tak ma...Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Na wernisażu w Galerii w Podziemiach w Braniewskim Centrum Kultury, w minioną środę (29. października) pojawiło się wielu przyjaciół i miłośników twórczości zdolnego artysty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages