Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Penkalski przegrał w sądzie z Maziarzem

2014-11-13 12:09:49 (ost. akt: 2014-11-14 12:38:42)

Sąd zakazał Wojciechowi Penkalskiemu i KWW Wojciecha Penkalskiego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o rzekomych nieprawidłowościach dokonywanych podczas przyznawania lokali socjalnych oraz nakazał im zamieszczenie odpowiedniego sprostowania. Tak w środę (12.11.) zadecydował Sąd Okręgowy w Elblągu. Penkalski zapowiada, że odwoła się od tego postanowienia.

Jerzy Maziarz pełnomocnik KWW Porozumienie Samorządowe i zastępca burmistrza Braniewa pozwał do sądu w trybie wyborczym Wojciecha Penkalskiego i KWW Wojciecha Penkalskiego.

Rozprawa odbyła się w środę (12.11.) w Sądzie Okręgowym w Elblągu. W postanowieniu sądu czytamy m.in. że Wojciech Penkalski oraz KWW Wojciecha Penkalskiego mają zakaz rozpowszechniania informacji o tym, że w aktualnej kadencji nie zawarto żadnej umowy najmu lokalu socjalnego, Jerzy Maziarz uprawniony jest do jednoosobowego podejmowania decyzji w sprawie przyznawania lokali socjalnych czy informacji, że po posiedzeniu Społecznej Komisji Mieszkaniowej Kamil Stankiewicz uzyskał decyzję o zarejestrowaniu na własne nazwisko pojazdu marki Jaguar X-Type.

Maziarz nie zgadzał się także z informacją, iż Kamil Stankiewicz otrzymał lokal socjalny w momencie kiedy był już kandydatem z listy KWW Porozumienie Samorządowe. Sąd jednak orzekł, że w chwili rozpowszechnia tej informacji "Kamil Stankiewicz był już rzeczywiście kandydatem na radnego z tej samej listy co osoba, która wchodziła w skład Społecznej Komisji Mieszkaniowej".

Zdaniem Sądu wypowiedź na profilu Penkalskiego: "była wyrazem prowadzonej agitacji wyborczej (...), gdyż jej celem było zniechęcenie do głosowania na kandydatów określonego komitetu wyborczego (...)".

Według sądu zarówno Wojciech Penkalski jak i KWW Wojciecha Penkalskiego w ciągu 24 godzin od uprawomocnienia się postanowienia, na okres 7 dni na facebooku muszą zamieścić sprostowanie. Penkalski zapowiada, że odwoła się od tego postanowienia.

— Nie powiedziałem, że nie zawarto żadnych umów — mówi Penkalski. -  Mówiłem tylko, że nie oddano żadnego lokalu socjalnego. Miałem na myśli to, że nie pozyskano i nie wybudowano żadnego lokalu. W swoim artykule napisałem, że 3 dni po posiedzeniu komisji społecznej z dnia 5 czerwca na czele z Jerzym Maziarzem, Kamil Stankiewicz zarejestrował na siebie luksusowy samochód. Mogę to sprostować. Sprecyzować datę. Było to w kwietniu przed posiedzeniem komisji. Uważam, że zostało to ukryte przez wnioskodawcę Kamila Stankiewicza.

W niniejszej sprawie wnioskodawca konkretnie wskazał, które fragmenty wpisów były niezgodne z prawdą i tym żądaniem związany był Sąd. Poza rozpoznaniem była kwestia, czy przy zawarciu umowy najmu lokalu socjalnego z Kamilem Stankiewiczem doszło do naruszenia norm zawartych w Uchwale Nr V/28/03 Rady Miejskiej w Braniewie z 26 lutego 2013 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasoby gminy i tym samym czy Kamil Stankiewicz uprawnionym był otrzymać prawo najmu lokalu socjalnego.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages