Sparta Braniewo ponownie druga w I lidze młodziczek

2014-12-22 13:35:56(ost. akt: 2014-12-22 13:38:49)

Autor zdjęcia: Archiwum Sparty

20 grudnia odbyła się przedostatnia, szósta kolejka wojewódzkiej ligi młodziczek. Braniewianki podobnie jak przed tygodniem, zajęły 2 miejsce i są wiceliderkami ligi.
Spartanki wygrały 2 z 3 rozegranych meczów.

W pierwszym meczu rozbiły z łatwością zespół Olimpu Bartoszyce. Wyniki w setach (25:16,25:12) pokazują różnice klas, jakie tego dnia dzieliły oba zespoły.

W drugim meczu Sparta zmierzyła się z beniaminkiem ligi LKS WEL Lidzbark. Po pierwszym wysoko wygranym secie, w połowie drugiego wkradł się niepokój w dotychczas pewnie grające zawodniczki. Nasze siatkarki w pewnym momencie przegrywały nawet 17:19. Jednak czas na uspokojenie emocji i uporządkowanie gry poskutkował. Spartanki wygrały tego seta 25:19 i cały mecz 2:0.

Takie rezultaty doprowadziły do sytuacji takiej, że po raz kolejny o 1 miejsce braniewianki rywalizowały z Ostródą o fotel lidera. Niestety i tym razem się nie udało, mimo stawianego oporu i w efekcie porażka z rywalkami 0:2 spowodowała, że nasze zawodniczki zajęły 2 miejsce w turnieju i umocniły się na pozycji wicelidera ligi.

— Mimo ponownej porażki z Ostródą, turniej uważam za udany — mówi trener Dominik Sobczak. — Graliśmy fajną siatkówkę w dwóch pierwszych meczach, łatwo wygrywając. Niestety tego dnia zagraliśmy najsłabszy mecz w dotychczasowych potyczkach z Ostródą. Popełniliśmy aż 11 błędów w zagrywce oraz kilka błędów w banalnych sytuacjach, co uniemożliwiło wygrać meczu z liderem. Teraz mamy w planach wyjazd po świętach, a przed nowym rokiem na bardzo prestiżowy i dobrze obstawiony turniej towarzyski w Malborku, a po nowym roku ostatnia kolejka ligi. Patrzymy z optymizmem w przyszłość.

SMS Ostróda – LKS WEL Lidzbark 2:0 (25:6, 25:23)
SPS Sparta Braniewo – UKS Olimp Bartoszyce 2:0 (25:16, 25:12)
SPS Sparta Braniewo – LKS WEL Lidzbark 2:0 (25:11, 25:19)
SMS Ostróda – UKS Olimp Bartoszyce 2:0 (25:13, 25:16)
UKS Olimp Bartoszyce – LKS WEL Lidzbark 2:0 (25:15, 25:22)
SPS Sparta Braniewo – SMS Ostróda 0:2 (21:25, 19:25)