"Trójka" najlepsza

2015-01-29 15:28:45(ost. akt: 2015-01-29 15:31:48)
W sali Szkoły Podstawowej Nr 3 w Braniewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Piłce Siatkowej "2" Dziewcząt Szkół Podstawowych. Na starcie stanęły tylko dwie drużyny i obydwie tym samym wywalczyły awans do finału rejonowego.
Trudno nawet nazwać ten turniej mistrzostwami z prawdziwego zdarzenia, kiedy o dwa miejsca na podium walczą dwie drużyny,a trzecie zostanie puste. Siatkarki trener Alicji Mielke bardzo łatwo wygrały pierwszego seta, a tylko cztery stracone punkty obrazują, jaką przewagę miały braniewianki.

W drugim role się odwróciły, kiedy na parkiet weszły inne dwójki. Podopieczne trenera Tadeusza Wolaka wygrały seta 25:21 i był remis. W tie breaku można połączyc siły z pierwszego i drugiego składu,a kiedy poziom gry dziewcząt się wyrównał "zrobił się" najciekawszy set.

Braniewianki wygrały do 10 i w sumie zasłużenie wygrały mecz 2:1.
Fundatorem pucharów dla obydwu drużyn była rada Rodziców przy SP 3 Braniewo.