Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Nie wrócili do ośrodka. Dwóch nastolatków zatrzymała policja

2015-02-12 08:48:16 (ost. akt: 2015-02-12 08:58:07)

Autor zdjęcia: archiwum policji

17-latek z gminy Pieniężno i 15-latek z Braniewa zostali zatrzymani przez policjantów i przekazani do ośrodków w związku z niepowrotem na czas do wyznaczonych placówek. Nieletni zostali w nich umieszczeni decyzją sądu za nierealizowanie obowiązku szkolnego.

Policjanci wykonując sądowe nakazy zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 17 i 15- lat, którzy nie powrócili na czas do swoich placówek wychowawczych. Małoletni z gminy Pieniężno i Braniewa zostali w nich umieszczeni z uwagi na nierealizowanie obowiązku szkolnego. Obaj chłopcy zostaną przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka, skąd jeden z nich zostanie odebrany przez wychowawcę ośrodka, drugi natomiast przez jednostkę Policji, na terenie której znajduje się docelowy ośrodek chłopca.

Realizacja obowiązku szkolnego dotyczy każdego ucznia w wieku do lat 18. Szkoła zobowiązana jest informować wydział rodzinny i nieletnich sądu o tych uczniach, którzy chodzą do szkoły "w kratkę" lub przestali do niej uczęszczać w ogóle. Niewywiązywanie się z tego obowiązku rodzi konsekwencje prawne – sędzia stwierdzając demoralizację nieletniego może skierować go do placówki wychowawczej, gdzie dziecko będzie uczęszczało do szkoły.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lol #1663622 | 83.11.*.* 12 lut 2015 10:38

    a tej placówki wyjdzie swieżo upieczony bandzior...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages