Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pomóż potrzebującym. Kolejna zbiórka krwi już wkrótce

2015-02-12 09:24:33 (ost. akt: 2015-02-12 10:24:23)

We wtorek (17 lutego) w godz. od 8.00 do 12.00 w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się akcja poboru krwi, organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „KROPELKA”, który serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Krew jest bezcennym lekiem, którego w żaden sposób nie możemy zastąpić innymi preparatami. Gdyby nie krew pozyskiwana w wyniku takich akcji, nie byłyby możliwe transfuzje i operacje. Nie ważne są przywileje, jakie możemy mieć z tego tytułu - najważniejsze jest ratowanie życia ludzkiego.

Zapraszamy wszystkich w wieku od 18 do 65 lat i wadze minimum 50 kg. Powinniśmy być zdrowi i wypoczęci. Każdy potencjalny krwiodawca zostanie poproszony o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, który będzie potrzebny przy rejestracji oraz badaniu laboratoryjnym i lekarskim. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, który poświadczy naszą tożsamość.

Jeżeli powyższe badania będą pomyślne to zostaniemy poproszeni do sali pobrań. Samo pobranie krwi odbywa się szybko i bezboleśnie. Oddajemy 450 ml w czasie około 10 minut.

Po zakończeniu pobrania otrzymamy kilka czekolad, informację o ilości oddanej krwi i dodatkowe zaświadczenie, na podstawie, którego uzyskamy zwolnienie w tym dniu z pracy czy szkoły. Zwolnienie to jest zagwarantowane Ustawą. Pamiętajmy również, że reakcja naszego organizmu może być różna i nie zawsze możemy ją przewidzieć. Dlatego też w tym dniu nie powinniśmy się przemęczać i raczej nie prowadzić pojazdów mechanicznych.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szanowni krwiodawcy #1664288 | 31.61.*.* 12 lut 2015 19:43

    RCKiK w Olsztynie uprzejmie informuje, że obecnie posiada nadwyżki krwi grup Rh dodatnich, w szczególności BRh+ i ABRh+. W związku z tym od dnia 16 lutego 2015 r. do odwołania nie będziemy pobierać krwi pełnej tych grup. Dawcy, którzy posiadają te grupy krwi zapraszamy do oddania osocza metodą plazmaferezy lub płytek krwi. http://www.rckikol.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages