Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą

2015-02-18 10:04:42 (ost. akt: 2015-02-18 10:08:18)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Kim jest oficer prasowy ? Jak udzielić informacji mediom ? Jak dobrze wypaść przed kamerą? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciel policji oraz lokalny dziennikarz podczas spotkania z klasą mundurową. Uczniowie po raz pierwszy mieli szansę wcielić się w rolę oficera prasowego oraz osoby przeprowadzającej wywiad.

Już po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie prowadzą cykl szkoleń uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie, a Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie młodzież spotyka się z policjantami i zdobywa wiedzę z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa i służby w policji.

Wczoraj uczniowie mieli niecodzienną szansę na sprawdzenie swoich telewizyjnych umiejętności. Tematyka spotkania poświęcona została pracy oficera prasowego policji oraz współpracy z mediami. Oprócz funkcjonariusza w zajęciach uczestniczył przedstawiciel lokalnej telewizji – TV Braniewo 24 – Pan Tomasz Sitarz.
Na początku młodzież została zapoznana z prawnymi aspektami służby oficera prasowego. Zebranym przybliżono pełnione przez niego funkcję, jak również na przykładzie braniewskiej jednostki policji, charakter pracy zespołu prasowego.

Funkcjonariusz podkreślał, że policja w kontaktach z dziennikarzami posługuje się wieloma kanałami komunikacji. Do jej podstawowych narzędzi zaliczono telefon komórkowy oraz e-mail. W rozmowie z uczniami zaznaczano, że pokazywanie codziennej pracy policji ma znaczenie dla wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
Dzięki współpracy oficera prasowego z mediami do szerokiego grona odbiorców trafiają serwisy informacyjne jednostki, komunikaty związane z poszukiwaniem lub zaginięciem osób, jak również informacje o przestępcach.
O swojej pracy opowiedział młodzieży także lokalny dziennikarz. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z przekazywaniem informacji prasowej. Na podstawie komunikatu przygotowanego specjalnie na te zajęcia, młodzież z klasy mundurowej udzielała informacji przed kamerą, a także odpowiadała na trudne pytania.
Uczniowie wcielali się zarówno w rolę oficera prasowego jak i dziennikarza. Na zakończenie zajęć wszystkim obecnym zaprezentowano specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zrealizowania materiału audio-video.
Wielu uczniów po raz pierwszy znajdowało się po tej stronie kamery. Pomimo tego faktu, młodzież poradziła sobie bardzo dobrze. Możliwe, że dzięki właśnie takim zajęciom, część z nich zwiąże swoją przyszłość z mediami.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages