Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

„Mobilny spedytor - praktyka zawodowa na dobry start”

2015-03-05 13:11:08 (ost. akt: 2015-03-06 09:38:07)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zespół Szkół Budowlanych rozpoczął 01.09.2014 r. realizację projektu „Mobilny spedytor - praktyka zawodowa na dobry start” z programu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna”, w który zaangażowanych jest 20 uczniów II i III klasy technikum spedycji.

Celem projektu jest zdobycie przez uczniów doświadczenia zawodowego w zakresie spedycji towarów w przedsiębiorstwach logistycznych w Niemczech.

W bieżącym tygodniu zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunkami rozpoczęli miesięczną praktykę zawodową w Lipsku, w ramach której zapoznają się z praktycznymi metodami planowania i organizowania prac związanych z przewozem ładunków, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego z zakresu logistyki.

Będą także opracowywali dokumentację związaną z realizacją zadań transportowo-spedycyjnych oraz dokumentację dotyczącą rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Udział w projekcie pozwoli uczestnikom podnieść kompetencje językowe z angielskiego i niemieckiego, nie tylko zawodowe specjalistyczne, ale również umiejętność konwersacji.

Program praktyk zakłada również udział młodzieży w zorganizowanej wycieczce po Lipsku, jak również zwiedzanie Berlina i Drezna, co pozwoli na pozyskanie dodatkowych kompetencji, tj. poznanie kultury i obyczajów innego kraju, poszerzenie horyzontów myślowych, radzenie sobie w różnych sytuacjach życiowych i stawianie czoła wyzwaniom.

Spodziewanymi rezultatami odbytej praktyki zagranicznej przez uczniów technikum spedycji będzie rozwój konkretnych umiejętności zawodowych, językowych, kulturowych i interpersonalnych, zwiększenie szansy na zatrudnienie, kształtowanie przedsiębiorczości, kreatywności oraz mobilności. Potwierdzeniem odbytej praktyki zawodowej, jak również nabytych przez uczestników kompetencji będą trzymane przez nich Europassy – międzynarodowe certyfikaty. Młodzież kończąca edukację na technikum, będzie mogła przedłożyć uzyskany dokument u pracodawcy w Polsce, jak również za granicą. Ułatwi im to znalezienie się na europejskim rynku pracy.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages