Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Harcerska Gra Miejska

2015-03-11 10:25:13 (ost. akt: 2015-03-11 10:27:24)

Autor zdjęcia: Waldemar Wądzyński

W ramach Dnia Myśli Braterskiej i Dni Bohatera Hufca Braniewo, 21 lutego została zorganizowana przez 1 Grunwaldzką Harcerską Drużynę Pożarniczą im. Stefana Batorego „Miejska gra terenowa”. Udział wzięli w niej harcerze, harcerze starsi i wędrownicy naszego hufca. Celem było pokazanie, że w ciekawy i kreatywny sposób można połączyć naukę historii naszego braniewskiego hufca z techniką harcerską i dobrą zabawą.

Patrole na starcie otrzymali kompas, kopertę z pierwszą zagadką gdzie schowany jest punk startowy oraz dość nietypową mapę. Trzymając się tematyki bohatera hufca, Mikołaja Kopernika, mapa reprezentowała układ słoneczny. Zaczynając od Ziemi i ruszając dalej śladem kolejnych wskazówek uczestnicy odkrywali następne planety, a co za tym idzie - następne miejsca do odnalezienia i zadania do wykonania. Trasa zaczynała się od siedziby hufca, biegła przez charakterystyczne miejsca w całym mieście i kończyła się na stadninie ogniskiem. Na każdym z punktów na harcerzy czyhały różne niedogodności i utrudnienia w postaci mniej i trochę bardziej zawiłych szyfrów czy zagadek.

Gra kończyła się na stadninie, gdzie oprócz ostatniego zadania do wykonania, czekało na wszystkich ognisko i pyszny tort. Ostatni cel gry wymagał od uczestników największej kreatywności, albowiem z otaczających ich przedmiotów musieli stworzyć własne słońce na mapie. Gdy wszystkim się powiodło, nastąpił moment kulminacyjny – ogłoszenie zwycięscy.

Gra zakończyła się dla każdego sukcesem. Pod uwagę była nie tylko brana kreatywność zastępów, ale także ilość dobrze wykonanych zadań. Spośród ośmiu grup zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca. Na zwycięzców czekały piernikowe medale domowej roboty. Ale to nie wszystko. Dodatkowo pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni słodką nagrodą pocieszenia. Również przyznane było wyróżnienie dla grupy najmłodszych uczestników, którzy pomimo krótkiego „stażu“ w harcerskich szeregach, dzielnie uporali się sami z postawionymi im zadaniami.

Po rozdaniu nagród pozostała jeszcze tylko jedna część – wspólne świętowanie Dnia Myśli Braterskiej. Podczas krojenia specjalnie upieczonego na to święto tortu harcerze rozdawali między sobą wcześniej zrobione kartki z życzeniami jako gest przyjaźni.

Nie byłoby to wykonalne bez wspaniałej załogi, moich koleżanek i kolegów z drużyny, która w ostatniej chwili potrafiła naprawić sytuację, a także samego nastawienia i zaangażowania uczestników.

Opracowała: druhna Julia Kuźma 1 GHDP​Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages