Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Mniejsze wynagrodzenia, nowe wydziały. Burmistrz reorganizuje urząd

2015-03-13 13:07:43 (ost. akt: 2015-03-13 13:35:10)

— Zlikwidowano stanowiska pracy, które z punktu widzenia gospodarności były zbędne: stanowisko ds. powielania dokumentów (ksero) i stanowisko ds. prawnych — mówiła podczas wtorkowej (10.03) sesji burmistrz Monika Trzcińska

— Zlikwidowano stanowiska pracy, które z punktu widzenia gospodarności były zbędne: stanowisko ds. powielania dokumentów (ksero) i stanowisko ds. prawnych — mówiła podczas wtorkowej (10.03) sesji burmistrz Monika Trzcińska

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Prezesi braniewskich spółek zarobią o 30 proc. mniej. Zmiany dotknęły też Rady Nadzorcze. Odwołano dotychczasowe składy i powołano nowych członków. Pozmieniało się także w Straży Miejskiej i urzędowych wydziałach.

Czytaj e-wydanie W braniewskim Urzędzie Miasta zlikwidowano samodzielne stanowiska pracy, poprzez rozszerzenie zakresu działalności Wydziałów. Tym samym utworzono Wydział Mienia Komunalnego i Architektury, Wydział Inwestycji i Promocji oraz dwa wieloosobowe stanowiska: ds. oświaty oraz ds. społecznych i obronnych. Wydział finansowy został podzielony na dwa referaty: Budżetu i Księgowości.

Strażnicy odpowiedzialni za monitoring
— Zlikwidowano stanowiska pracy, które z punktu widzenia gospodarności były zbędne: stanowisko ds. powielania dokumentów (ksero) i stanowisko ds. prawnych — mówiła podczas wtorkowej (10.03) sesji burmistrz Monika Trzcińska. — Od tej pory do zakresu obowiązków każdego urzędnika należy kserowanie, skanowanie itp. W przypadku stanowiska ds. prawnych opinie wydawane przez pracownika nie miały żadnej mocy prawnej, ponieważ osoba zatrudniona na tym stanowisku nie była radcą prawnym. Do tego w urzędzie zatrudnia się na podstawie umowy cywilno-prawnej radcę prawnego.
Zmiany dotknęły także Straż Miejską, której obsada zwiększyła się o dwóch pracowników, przeniesionych z wyżej wymienionych stanowisk. Będą oni odpowiedzialni za monitoring miejski.

Nowy kierownik i Rady Nadzorcze
26 lutego rozstrzygnięto także dwa konkursy. Na stanowisko Kierownika Wydziału Inwestycji i Promocji wybrano Jerzego Butkiewicza, natomiast na podinsepktora ds. zamówień publicznych i kontroli zarządczej wybrano Joannę Błaszczyk.
Zmiany dotknęły także MPEC i Wodociągi Miejskie. Podczas nadzwyczajnych Zgromadzeń Wspólników, odwołano dotychczasowych członków Rad Nadzorczych. Obniżono także koszty związane z wynagrodzeniem członków Rad Nadzorczych. Do rady Nadzorczej MPEC powołano: Marcina Karczewskiego, Tadeusza Jakubowskiego i Sławomira Kuncewicza. W skład Rady Nadzorczej Wodociągów Miejskich powołano natomiast: Pawła Fedorczyka, Andrzeja Kilianka i Monikę Modzelewską-Kozioł. Zmniejszono także wynagrodzenie zarządów spółek. W przypadku prezesów o 30 proc., ich zastępców — o 40 proc.

Wątpliwości co do nowych składów Rad Nadzorczych miał obecny na sesji poseł Wojciech Penkalski, który sugerował, że nowi członkowie powiązani są z włodarzami. Słowa te zdementowała burmistrz Monika Trzcińska, tłumacząc, że przy wyborze nowych składów zwracano uwagę na to by byli to mieszkańcy lub osoby związane z Braniewem. Zaznaczyła także, że poprzedni członkowie pracowali w konkurencyjnych firmach oraz byli spoza Braniewa.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rzygam tęczą #1704878 | unknown, 194.99.*.* 3 kwi 2015 07:43

  Pani Trzcińska? Długo nie porządzi. Pani Trzcińska? Czemu Panie kłamała ze Strażą Miejską? Teraz dorzuca kolejnych pracowników (tych, których nie lubi prywatnie, bo są ze starej ekipy?) - a miało być referendum. W taki sposób chce się Pani pozbywać niewygodnych pracowników? Przenieść do SM i zlikwidować? Nawet prawicowcy od Korwina nie są tak bezwzględni, bo upowszechniali idee rozwiązania straży miejskiej (jako niewydajnej instytucji) a nie posłużenia się nią do likwidacji niewygodnych pracowników...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. sara #1696899 | 81.15.*.* 23 mar 2015 23:01

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. w koncu znalazł sie bardzo mądry burmistrz. tak trzymac Panie Burmistrzu

   1. Kazimierz #1692132 | unknown, 194.99.*.* 18 mar 2015 07:08

    Przesunięcia do Straży Miejskiej? Przecież Burmistrz Trzcińska chce likwidacji Straży Miejskiej, a nawet zapowiadała przecież otwarcie, że chce REFERENDUM.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. xyz #1690712 | 83.21.*.* 16 mar 2015 01:10

    Ta reorganizacja nie przyniesie żadnych oszczędności . Wymieszano ,zamieszano i nic nowego z tego nie wynika.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. julka #1690348 | 83.11.*.* 15 mar 2015 16:55

    A ja proponuję żeby przesunąć jeszcze parę osób nic nie robiących w urzędzie do straży miejskiej dać im szufelki i miotełki i niech sprzątają psie odchody jeżeli straż miejska nie radzi sobie z właścicielami piesków.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (50)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages