Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dziś Wielkanoc. Życzymy Wesołych Świąt

2015-04-05 01:00:00 (ost. akt: 2015-04-04 19:21:09)
Wielkanocne pisanki

Wielkanocne pisanki

Autor zdjęcia: PK

Dziś (5.04.) przypada Niedziela Wielkanocna. Większość z nas uda się na rezurekcję, a po powrocie do domu — w gronie najbliższych — zasiądzie do uroczystego śniadania wielkanocnego.Wielkanoc jest najważniejszym świętem dla chrześcijan. Poranna msza święta poprzedzana jest procesją, podczas której kapłan oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa. Po mszy spożywane jest śniadanie wielkanocne. Właśnie wtedy jedzone są poświęcone w Wielką Sobotę pokarmy.

Wesołych Świąt:
Czytelnikom IKATA Gazety Braniewskiej, Internautom portalu braniewiak.pl i wszystkim mieszkańcom Braniewa i okolic życzymy wesołych, rodzinnych świąt Wielkanocnych.RedakcjaNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
To najważniejsze i najstarsze święto w Kościele katolickim, obchodzone już w czasach apostolskich. W Polsce, w Wielkanoc o świcie jest odprawiana msza rezurekcyjna. Najświętszy Sakrament jest wynoszony z Grobu Pańskiego i trzykrotnie w uroczystej procesji obnoszony wokół kościoła, pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych. Dawniej, rozpoczęciu rezurekcji towarzyszył huk armat, dziś — jedynie wybuchy petard. Korzenie Wielkanocy sięgają żydowskiej Paschy, obchodzonej na pamiątkę wyjścia ludu Izraela z niewoli egipskiej i przejścia przez Morze Czerwone. Nazwa Pascha (paesah) wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza wyjście, przejście. Chrześcijanie obchodzą nową Paschę — przejście Jezusa ze śmierci do życia oraz jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią.


IARPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages