środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Pożar magazynu. Na szczęście to tylko ćwiczenia

2015-04-27 09:11:56 (ost. akt: 2015-04-27 09:25:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W dniach 23 – 24 kwietnia w jednym z budynków przeznaczonych do rozbiórki braniewscy strażacy przeprowadzili cykl szkoleń związanych z gaszeniem pożarów wewnętrznych. Dzięki przychylności kierownictwa firmy CARGOSPED w Braniewie strażacy mogli przeprowadzić ćwiczenia.

Pomieszczenia magazynowe oraz zgromadzony materiał palny okazały się doskonałym miejscem na praktyczne doskonalenie zawodowe strażaków. Podczas ćwiczeń zwrócono uwagę na zjawisko rozgorzenia oraz wstecznego ciągu powietrza.  Strażacy doskonalili zasady poruszania się w pomieszczeniach silnie zadymionych, podawania skutecznych prądów gaśniczych wody w kierunku zmiany warunków pożarowych wewnątrz pomieszczeń oraz umiejętności wykorzystania technik wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń.  Strażacy podczas ćwiczeń mogli obserwować rozwój pożaru, zapalenie się gazów pożarowych oraz dokonać praktycznego przećwiczenia chłodzenia gazów pożarów.

To również możliwość dostrzegania zjawisk zachodzących podczas procesu rozkładu termicznego materiałów palnych zgromadzonych wewnątrz pustostanu oraz przypomnienie zasad i techniki otwierania drzwi i wejścia do pomieszczeń objętych ogniem. W połączeniu z technikami prowadzenia działań gaśniczych był to doskonały poligon na praktyczne przypomnienie zasad pracy ze sprzętem stanowiącym wyposażenie pojazdów ratowniczych.

W ćwiczeniach związanych z prawidłowym prowadzeniem działań wewnątrz pomieszczeń uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy z Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie.

Zmagania strażaków obserwowało kierownictwo terminala przeładunkowego CARGOSPED w Braniewie, zaproszeni goście oraz kierownictwo KP PSP w Braniewie.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages