Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Na wypadek powodzi. Ćwiczył pluton ratowniczy

2015-04-29 14:05:47 (ost. akt: 2015-04-29 14:15:45)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W środę (29 kwietnia) przeprowadzono ćwiczenia plutonu ratowniczego „Braniewo” wchodzącego w skład Warmińsko-Mazurskiej Brygady Odwodowej.

Ćwiczenia przeprowadzono przy ulicy Długiej w Braniewie. Dodatkowo do ćwiczeń zaangażowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie wraz z plutonem pompowym oraz ratowników z Wojskowej Straży Pożarnej.
Scenariusz ćwiczeń zakładał sprawdzenie przez pracowników KP PSP w Braniewie gotowości operacyjnej wybranych zasobów ratowniczych w przypadku działań powodziowych.

Strażacy PSP, OSP i WSP przeprowadzili ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego w tym pomp pożarniczych przystosowanych do usuwania zalegającej wody oraz agregatu pompowego. Sprawdzono również wyposażenie w zakresie ratownictwa wodnego oraz umiejętność budowania zabezpieczenia linii brzegowej poprzez wykorzystanie zapór przeciwpowodziowych. Dodatkowo kontroli poddano pojazdy wchodzące w skład plutonu ratowniczego „Braniewo” z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Płoskini i Fromborku w tym stan techniczny oraz dokumentacje operacyjną.

Zmagania strażaków obserwowali Komendant Powiatowy PSP w Braniewie st. kpt. Władysław Szczepanowicz oraz Starosta Braniewski Leszek Dziąg.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages