Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

To był już XXIII Rajd Pieszy Boryna...

2015-04-30 09:42:46 (ost. akt: 2015-04-30 09:48:28)

Autor zdjęcia: Waldemar Wądzyński

W ostatni weekend kwietnia (24-26.04) już po raz dwudziesty trzeci odbył się Wiosenny Rajd Pieszy „BORYNA”, organizowany przez Komendę Hufca ZHP Braniewo. Jak co roku, także podczas tej edycji uczestnikom towarzyszyło hasło przewodnie – tym razem „Hej me Bałtyckie Morze”.

Nieprzypadkowa zatem była zaplanowana trasa, przebiegająca częściowo nad Zalewem Wiślanym, naszym małym morzem: Braniewo – Garbina - Bogdany – Frombork (24.04), Frombork – Różaniec – Podgórze – Braniewo (25.04).

W rajdzie uczestniczyli przedstawicie drużyn harcerskich braniewskiego hufca: 1 GHDP im. Stefana Batorego, 5 GDH im. Fryderyka Chopina, 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej, 10 GDH im. 9 Brygady Kawalerii Pancernej i 11 DSH „Melcekuke”, instruktorzy oraz sympatycy lokalnego środowiska harcerskiego, razem około osiemdziesięciu osób. W ciągu dwóch dni wędrówki, pokonali oni trochę ponad trzydzieści kilometrów.

Pierwszego dnia (piątek) uczestnicy rajdu mieli okazję przejść malowniczą drogą, prowadzącą między innymi obok wczesnośredniowiecznego, wielokulturowego grodziska, zamieszkanego niegdyś przez Prusów, znajdującego się nieopodal Bogdan. Po dotarciu do Fromborka i rozlokowaniu się w Zespole Szkół, w którym odbywał się nocleg, wzięli oni udział w zajęciach, wzmacniających pracę w grupie i wzajemne zaufanie.

Dzień drugi (sobota) był bardzo słoneczny. W promieniach słońca, z lekkim wiatrem za plecami uczestnicy rajdu wyruszyli z Fromborka do Różańca, gdzie spędzili kilka chwil na pobliskiej plaży, mogąc podziwiać między innymi stado około trzydziestu łabędzi (Zalew Wiślany stanowi jedno z największych pierzowisk łabędzia krzykliwego i niemego w kraju). Z Różańca przez Podgórz dotarli oni do Braniewa, gdzie nad stawem przy ulicy Długiej (kąpielisko miejskie) odbyło się ognisko. Wieczorem, w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie, w którym odbywał się drugi nocleg, miało miejsce śpiewogranie w klimacie szantowym, podczas którego dh. Daria Wrona złożyła zobowiązanie instruktorskie.

XXIII Wiosenny Rajd Pieszy zakończył się w niedzielę, apelem końcowym i pożegnalnym kręgiem, w którym udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji rajdu: Starostwu Powiatowemu w Braniewie (dofinansowanie imprezy), Nadleśnictwu Zaporowo (organizacja ogniska, pomoc w wyznaczaniu trasy rajdu), Zespołowi Szkół we Fromborku i Zespołowi Szkół Budowlanych w Braniewie (za udostępnienie pomieszczeń na noclegi) oraz Państwu Annie i Mirosławowi Ławrukajtis za zorganizowanie odpoczynku w trakcie sobotniej trasy.

Do zobaczenia na kolejnej trasie!Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: walwad

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BraniewiAnka #1751953 | 78.8.*.* 11 cze 2015 09:16

  Ogromny szacunek i podziękowanie dla LUDZI ,dzięki którym braniewskie harcerstwo funkcjonuje od dziesięcioleci i wciąż ma się dobrze.Sympatia i wspomnienia wspólnie przeżytych przygód zostają na całe życie .Dzięki Wam mimo mijających dekad wciąż czuję się harcerką.;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hungyah #1726871 | 82.27.*.* 1 maj 2015 23:29

  Nieźle

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. byly harcerz #1725357 | 37.128.*.* 30 kwi 2015 10:27

  Szacunek dla ZHP Braniewo za wspaniałe rajdy, które kiedyś były na porządku dziennym gdyż w każdej szkole podstawowej było ZHP. Teraz to unikat, szkoły nie zajmują się tym, młodzież nie zna zasad harcerstwa. Pamiętam jak takie piesze rajdy dużo nasz młodych ludzi uczyły szacunku, zgody, wytrwałości. Pozdrowienia dla ZHP Braniewo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages