Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Policjanci interweniowali 80 razy

2015-05-04 11:16:30 (ost. akt: 2015-05-04 11:22:22)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W ciągu minionych 96 godzin funkcjonariusze interweniowali 80 razy. Miniony czas to także, że działania ,,Majowy weekend'', podczas których nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na drogach naszego regionu. 166 skontrolowanych pojazdów, 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 83 mandaty karne, z czego 65 za wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości – to bilans drogowy w powiecie braniewskim.

Policyjne działania pn. ,,Majowy weekend'' rozpoczęły się już 30 kwietnia. Tak jak w latach ubiegłych, policjanci zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa a także w jaki sposób przewożą najmłodszych pasażerów. Funkcjonariusze reagowali także na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracali uwagę także na pieszych i ich zachowanie- wszystko po to by było to bezpieczny czas na drogach regionu.

Od czwartku policjanci skontrolowali 166 pojazdów. Stan techniczny 10 z nich pozostawiał tak wiele do życzenia, że funkcjonariusze podejmowali decyzję o zatrzymaniu ich dowodów rejestracyjnych. Spośród ujawnionych wykroczeń, aż 65 wiązało się z poruszaniem się z nadmierną prędkością. W trakcie czterodniowych działań policjanci 83-krotnie decydowali o ukaraniu kierowców mandatami za popełnione przewinienia.

W ciągu majowego weekendu nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na drogach naszego powiatu.

Ostatnie 96 godzin to 80 policyjnych interwencji. 15 z nich dotyczyło domowych kłótni i nieporozumień. 3-krotnie funkcjonariusze reagowali również na zgłoszenia związane z leżącymi, pijanymi osobami. Policjanci z Braniewa wyjaśniają także w jakich okolicznościach doszło do tragicznego zdarzenia w Nowej Pasłęce, w którym życie stracił 58-latek. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, mężczyzna najpierw spożywał alkohol ze znajomym, a następnie pośliznął się wchodząc na łódź i wpadł do wody. Niestety, pomimo podjętej reanimacji nie udało się się uratować 58-latka.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages