Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Pożegnanie klas maturalnych w ZSB

2015-05-04 11:45:33 (ost. akt: 2015-05-04 11:53:37)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

24 kwietnia o godz. 12:00 rozpoczęło się w Zespole Szkół Budowlanych uroczyste pożegnanie klas programowo najwyższych — trzech klas LO i dwóch technikum.

Na uroczystości pojawili się ważni goście: pan Leszek Dziąg- Starosta Powiatu Braniewskiego, pani Agnieszka Brewczak- Naczelnik Oświaty naszego powiatu, por Piotr Szpigiel i mjr Ireneusz Wiliński- przedstawiciele 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. St. Batorego, czyli patrona szkoły.

W części oficjalnej uroczystości nastąpiło wręczenie nagrody przyznawanej przez Starostę Braniewskiego najlepszemu absolwentowi. Otrzymał ją uczeń klasy III LOa- Karol Gawryś, który uzyskał średnią ocen 5,78 .
Przez dyrektora szkoły zostali wyróżnieni również inni uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z biało-czerwonym paskiem (średnia ocen minimum: 4,75). Do nich należą uczniowie IV TB- Żaneta Deptuła (5,03) oraz Paweł Karny (śr.4,81) i Marcin Demkowicz- Dobrzański (śr.4,81). Wśród uczniów LO, którzy uzyskali tak wysoką średnią znaleźli się: Katarzyna Szczepanik (4,78) i Bartłomiej Postek (5,0) z III LO a, a także Magdalena Skupińska (5,0) z III LOb. Rodzicom wymienionych uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Na uroczystości wychowawcy nagrodzili również uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,0 i więcej- byli to m.in.: Milena Bielewiec, Julia Zawada, Katarzyna Wróblewska, Klaudia Ptaszyńska, Ewa Zakrzewska, Izabela Budzisz i Kinga Noszczak. Pamiętano także o najaktywniejszych absolwentach szkoły, osobach zajmujących się wolontariatem i biorących aktywny udział w życiu ZSB i naszego miasta- te osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znaleźli się: Kamil Miecielica, Piotr Danielewicz (junior) i Martyna Drozdowicz.
Ważnym wydarzeniem było również wręczenie uczniom klas III LO o profilu medyczno-ratowniczym Certyfikatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wręczali je- współpracujący ze szkołą ratownik medyczny- pan Rafał Pietrzak i nauczyciel prowadzący zajęcia z pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego- pan Czesław Kozłowski.

W imieniu maturzystów głos zabrał, jak zwykle uroczy i kompetentny, Bartek Postek. Z tabletem w dłoni, zamiast zwyczajowej podkładki z kartką, udowodnił, że nowinki techniczne nie są obce uczniom ZSB, a złożone całej społeczności szkolnej życzenia- szczere i płynące z głębi serca.

Obowiązkowy Karol Gawryś, sprawujący dotychczas funkcję przewodniczącego SU, przekazał oficjalnie władzę w ręce młodszych kolegów (a właściwie koleżanki z II TI – Michaliny Malińskiej).

Po części oficjalnej przyszła kolej na pomysłową i ciekawą część artystyczną. Kanwę przedstawienia i przygotowanych dekoracji stanowił cykl filmów Gwiezdne wojny, a motto uroczystości brzmiało:,,Drogi naszych losów rozchodzą się. Moc będzie z tobą już na zawsze”.

Klasy, żegnające się ze szkołą, przygotowały filmiki będące autoprezentacją lub życzeniami dla wychowawcy, a następnie zrobiły sobie zdjęcie na tzw. Ściance odlotowych celebrytów.

Warto jeszcze wspomnieć o rozstrzygnięciu konkursu na największe osobowości wśród tegorocznych abiturientów. Zostali nimi: Karol Gawryś w kategorii: Karol jest tylko jeden, Agnieszka Jacuńska w kategorii: Spostrzeganie życia przez różowe okulary, Martyna Drozdowicz i Adrian Sztylc w kategorii: Miłość do końca świata i jeden dzień dłużej i Radek Uhryn w kategorii: Najbardziej pozytywnie zakręcony radosny Radosław.

Tegoroczni maturzyści wiele dobrego wnieśli w życie ZSB, życzymy im więc połamania pióra na maturze i wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu. Mamy nadzieję, że ,,budowlanka” na długo pozostanie w ich wspomnieniach, i że te refleksje będą wyłącznie pozytywne.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. braniewianin #1731376 | 83.21.*.* 8 maj 2015 17:28

  widzę,że na zdjęciach jest niby organistka z kościoła,ta co nie potrafi grać i śpiewać szkoda uszu wiernych

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Elita #1728158 | unknown, 194.99.*.* 4 maj 2015 11:58

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zauważam w towarzystwie narybek KORWiN'u. Uczcie się uczcie, niedługo przejmujecie stery w tym kraju ;)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages