Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Bronisław Komorowski: Straż Graniczna wzmocnieniem militarnym w wypadku kryzysu wojennego

2015-05-05 13:12:14 (ost. akt: 2015-05-05 16:53:07)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

— To jest naprawdę duży potencjał i duże możliwości. To może być i powinno być bardzo poważne wzmocnienie militarnego systemu ochrony Polski na wypadek kryzysu wojennego — tak o Straży Granicznej mówił prezydent Bronisław Komorowski, który we wtorek (05.05) był na przejściu granicznym w Grzechotkach.

Komorowski odniósł się do konfliktu na Ukrainie i mówił jak te doświadczenia wykorzystać do budowania potencjału obronnego kraju.

— Staramy się wyciągać wnioski z tego co można było zaobserwować na granicy rosyjsko- ukraińskiej na początku konfliktu militarnego — mówił Komorowski. — Wszyscy wyciągają z tego wnioski, Polska również. Dlatego jestem tutaj w Grzechotkach na granicy polsko-rosyjskiej, aby dowiedzieć się nie tylko jak granica funkcjonuje dzisiaj, ale również omówić i rozważyć to jak powinien być budowany potencjał obronny państwa polskiego. A w istocie maksymalnie wykorzystać ten wielki potencjał jakim jest Straż Graniczna. Jest ona dzisiaj elementem nie tylko polskiej granicy, ale też granicy Unii Europejskiej.

Prezydent zaznaczył, że Straż Graniczna przeszła w ostatnim czasie ogromne zmiany m.in. w wyposażeniu.
— SG przeszła ogromne zmiany, pełną profesjonalizację oraz daleko idące zmiany w zakresie wyposażenia w najnowocześniejszy sprzęt, służący do kontroli — mówił Bronisław Komorowski. — Sprzęt, który w znacznej mierze może być przydatny do reagowania przez państwo polskie na różnego typu kryzysy. Także na kryzys podobny, jaki miał miejsce na granicy rosyjsko-ukraińskiej, gdzie się pojawiały "zielone ludziki" i różne tego rodzaju zjawiska, na które trzeba wcześniej znaleźć odpowiedź nim staną się faktem.

Komorowski zaznaczył, że Straż Graniczna będzie dużym wzmocnieniem w wypadku kryzysu wojennego.
— Dzisiaj po wcześniejszych naradach, także Rady Bezpieczeństwa Narodowego, są uruchamiane prace zarówno nad tym jak wzmocnić potencjał ochrony polskiej granicy wzmacniając poprzez siły zbrojne Straż Graniczną w wypadku kryzysu. Ale i trwają pracę nad tym jak potencjał SG wykorzystać na rzecz obrony w sytuacji kryzysu wojennego. To jest naprawdę duży potencjał i duże możliwości. To może być i powinno być bardzo poważne wzmocnienie militarnego systemu ochrony Polski na wypadek kryzysu wojennego. Czasy są trudne. Trzeba wydobywać to co można wykorzystać na rzecz wzmocnienia odporności całego systemu.

Po przyjeździe do Grzechotek Komorowski w towarzystwie ppłka Straży Granicznej Tomasza Chwietkiewicza zwiedził przejście graniczne oraz obejrzał wystawę sprzętu wojskowego Służby Celnej i Straży Granicznej. Następnie odbył się wspólny pokaz Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i żołnierzy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Scenariusz ćwiczenia przewidywał zatrzymanie osób, które nielegalnie przekroczyły granicę i wzięły jako zakładników funkcjonariuszy z przejścia granicznego.

Bronisław Komorowski odwiedził również Elbląg >>>> Wizyta prezydenta w Elblągu


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (63) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kresowiakstary #1744574 | 91.204.*.* 30 maj 2015 14:19

  Prawdę piszą ludzie, że jak trwoga to do Boga. Pan Komorowski zapomniał, że POkrętacze mundurowym zabrali ile się dało i przymusowo każą służyć 25 lat. Nie ma już szans na 15-letnią służbę i 40 % emerytury kiedy już nerwy i zdrowie wysiadają. POkrętacze stale krytykowali emeryturę po 15 latach służby ale nic nie wspominali o jej 40-procentowym wymiarze aby społeczeństwu wmówić, że to przywileje. Panie Komorowski, to były należne uprawnienia a nie żadne przywileje. Niech Pan spyta jak jest w zachodniej europie. POkrętacze liczyli na to, że ludzie będą się zwalniać przed 25-piątym rokiem przymusowej służby i dostaną tyle co cywile, czyli nic. A do tego za 25 lat, nikt nie będzie pamiętał, kim był Donald i Bronek. Pozdrawiam Wszystkich Mundurowych.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Najpierw zapłać potem wymagaj! #1731012 | 195.136.*.* 8 maj 2015 09:00

  Bujaj Bronek! Co? Jak trwoga to do Boga??? Jak zabrać uprawnienia to mundurowym ale dupę chronić mają, co? Dziady z PO! Chciałbyś wygrać wybory? O! Takiego wała!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wacek #1730033 | 176.97.*.* 6 maj 2015 22:10

  Bronek, spieprzaj pan! Spieprzaj dziadu!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. fred #1729686 | 5.226.*.* 6 maj 2015 14:10

  Nasz mister president chciał zabłysnąć w oczach pograniczników jacy to oni ważni, a wyszło żałośnie... prawie jak z szogunem... niech chłop się nie kompromituje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jaro #1729548 | 217.99.*.* 6 maj 2015 11:22

  Chluba PO i PSL - ZIMNE TERMY w Lidzbarku Warmińskim. Ciekawe , czy PO i PSL powoła komisje śledczą i pozamyka tych bezmózgowców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (63)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages