Pierwsza porażka Zatoki w rundzie wiosennej

2015-05-11 13:08:29(ost. akt: 2015-05-11 13:13:40)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Dopiero w siódmej kolejce rundy rewanżowej Zatoka Braniewo nie zdobyła żadnego punktu. Zespół trenera Pawła Karpowicza, pomimo niezłej gry, zszedł w Mrągowie pokonany przez tamtejszą Mrągowię, która także jeszcze nie doznała smaku porażki w drugiej rundzie.
W pierwszej połowie stroną dominującą i właściwie w całym spotkaniu była Zatoka, a najlepiej o tym świadczą statystyki. Gospodarze oddali na bramkę Tomasza Ptaka tylko osiem strzałów, a braniewianie aż 15, jednak tylko dwa z nich były celne. Także po stronie rzutów rożnych było korzystniej dla Zatoki, trzy po stronie gospodarzy, osiem po stronie gości. Jednak co innego statystyka, a co innego to, co w bramce. W 14 min. Łukasz Wolak był bliski zdobycia pierwszego gola, ale trafił tylko w słupek. Zatoka swoją przewagę z pierwszych 45 minut udokumentowała dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to po strzale Wolaka i po odbiciu piłki przez bramkarza gospodarzy Paweł Niewiadomski nie miał kłopotu, aby z bliska skierować futbolówkę do siatki. Tak więc na przerwę braniewianie schodzili do szatni w dobrych humorach.

Jednak po zmianie stron już w 52 minucie mina zrzedła nie tylko piłkarzom Zatoki. W 49 i 52 min. Kowalski zdobył dwa gole i Mrągowia prowadziła 2:1. W 67 min. ten zawodnik zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwonej musiał opuścić boisko. Zatoka grała więc z przewagą jednego zawodnika, ale z tej przewagi nic nie wynikało. Co innego miejscowi. W 74 minucie Kapusta pokonał Tomasza Ptaka i właściwie było wtedy już po meczu.

Mrągowia Mrągowo- Zatoka Braniewo 3:1(0:1)
Bramki: 0:1 - Niewiadomski (45+1), 1:1,2:1 - Kowalski (49,52), 3:1 - Kapusta (74)
Zatoka: T.Ptak - Gruszka (46 Lewandowski), Talapin, Wiliński, Niewiadomski, Szpakowski (56 Ł.Ptak), Śniegocki (75 Paszkiewicz), Matelski, Jakimczuk, Wolak, Komorowski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna