Piegdoń i Staranowicz najlepsi w Starogardzie

2015-05-25 13:38:57(ost. akt: 2015-05-25 13:41:22)
Od lewej : Miłosz Piegdoń, Łukasz Osipowicz, Piotr Staranowicz, na dole trener Kamil Stemplewski

Autor zdjęcia: Archiwum sekcji bokserskiej

W dniach 23 i 24 maja odbył się w Starogardzie Gdańskim V Memoriał Zbigniewa Rompy w boksie. Impreza ta co roku gości najlepszych zawodników z całej Polski, tym razem frekwencja również dopisała i na starcie zawodów zgłosiło się aż 114 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Spośród zawodników Zatoki Braniewo najlepiej spisali się Miłosz Piegdoń oraz Piotr Staranowicz którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych oraz wagowych.
Pierwszy z nich zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej kadetów w wadze + 80 kg, wygrywając w efektowny sposób dwie walki. Pierwsza z Bartoszem Paziaczko ze Sparty Złotów zakończyła się w 3 rundzie przez TKO.

W finale natomiast, nasz zawodnik nie dał szans pięściarzowi z Championa Nowy Dwór Mazowiecki - Alanowi Pietrzakowi.

W kategorii juniorów w wadze do 81 kg rywalizację zwyciężył Piotr Staranowicz, który w finale pokonał na punkty bardzo dobrego zawodnika z Championa Nowy Dwór Mazowiecki - Bartosza Zacharskiego.

MOS Zatokę Braniewo reprezentował również Łukasz Osipowicz który w kategorii juniorów w wadze do 75 kg zajął drugie miejsce. W finale nie sprostał dużo silniejszemu zawodnikowi z Championa Nowy Dwór Mazowiecki - Emilowi Walkowskiemu.

Trzecie miejsce w kategorii kadetek w wadze do 57 kg zdobyła Natalia Winiczeńko, przegrywając w półfinale walkę z Wiktorią Olszewską z klubu Czarni Słupsk. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu MOS Zatoka Braniewo, Wójta Gminy Miasta Braniewo oraz dzięki pomocy Pana Artura Piegdoń, za co w imieniu całej sekcji serdecznie dziękuję.

Przed zawodnikami Zatoki jeszcze co najmniej dwa turnieje bokserskie w czerwcu oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Jak widać nawet okres wakacji należy do intensywnych dla naszych sportowców.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: