Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Uczniowie wrócili z miesięcznych praktyk

2015-05-28 13:49:35 (ost. akt: 2015-05-28 13:54:39)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grupa 20 uczniów II i III klasy technikum spedycji Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie wróciła z miesięcznych praktyk zawodowych z Lipska, w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilny spedytor - praktyka zawodowa na dobry start” z programu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna”.

Celem projektu było zdobycie przez uczniów doświadczenia zawodowego w zakresie spedycji towarów w przedsiębiorstwach logistycznych w Niemczech.

Uczniowie zapoznali się z praktycznymi metodami planowania i organizowania prac związanych z przewozem ładunków, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego z zakresu logistyki, poznali dokumentację związaną z realizacją zadań transportowo-spedycyjnych oraz dokumentację dotyczącą rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Praktykanci dodatkowo odbyli trzy wizyty techniczne w firmach TSL: na lotnisku w Lipsku, na którym znajduje się terminal przeładunkowy firmy DHL, firmie Schenker zajmującej się dystrybucją części do samochodów marki BMW, a także w przetwórni owoców w Lipsku sprzedającej swoje produkty w Niemczech oraz poza granicami państwa. Uczniowie uczestniczyli również w szkoleniu, które pozwoliło zdobyć im wiedzę z zakresu zakładania własnego przedsiębiorstwa w Niemczech.
Udział w projekcie pozwolił uczestnikom podnieść kompetencje językowe z angielskiego i niemieckiego, nie tylko zawodowe specjalistyczne, ale również umiejętność konwersacji.

W weekendy młodzież uczestniczyła w zorganizowanych wycieczkach do Lipska, Berlina i Drezna, co pozwoliło im na pozyskanie dodatkowych kompetencji, tj. poznanie kultury i obyczajów innego kraju, poszerzenie horyzontów myślowych, radzenie sobie w różnych sytuacjach życiowych i stawianie czoła wyzwaniom.

Podsumowanie projektu odbędzie się w czerwcu wraz z uroczystym wręczeniem międzynarodowych certyfikatów Europass potwierdzających zdobyte umiejętności. Młodzież kończąca edukację na technikum, będzie mogła przedłożyć uzyskany dokument u pracodawcy w Polsce, jak również za granicą. Ułatwi im to znalezienie się na europejskim rynku pracy.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. etytey #1745356 | 83.11.*.* 1 cze 2015 02:04

  znam osobę która tam była i aż szkoda mówić co tam się działo...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sqzi #1743495 | 81.15.*.* 29 maj 2015 10:19

  oooo to juz erasmus wziął się za naszą młodzież z szkół śrenich może z gimnazjum też , co by więcej młodych polek chodziło z brzuchami z zwartością od piękne króla nafty turka marokańczyka czy kogoś tam innego brudnego %-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lol #1743362 | 83.11.*.* 29 maj 2015 07:30

  Niedllugo nie trzeba bedzie wyjezdzac,bedzie pracy full....trzy dni odrobek dla rzeszy,trzy dla watykanu....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #1743116 | 31.63.*.* 28 maj 2015 18:13

  Rzesza potrzebuje świeżego narybku, miotły i zmywaki czekają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. uczeń #1743062 | 83.25.*.* 28 maj 2015 16:34

  oj jakieś nieaktualne ma redakcja te info,wrócili pod koniec marca a nie teraz,brak ciekawych tematów ,że piszecie o starych

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages