Piotr Śliwiak trzeci, a Agnieszka Borysewicz piąta podczas Mistrzostw Polski Nauczycieli

2015-06-09 10:06:11(ost. akt: 2015-06-09 11:39:39)
Piotr Śliwiak (w środku, nr na koszulce 267) zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Piotr Śliwiak zajął trzecie miejsce, natomiast Agnieszka Borysewicz piąte podczas Mistrzostw Polski Nauczycieli na 10 kilometrów, które odbyły się w ramach Biegu Filipidesa.
Bieg Filipidesa odbył się 6 czerwca w Pasłęku.

Trasa była bardzo malownicza, ale jednocześnie wymagająca. Już między 2 a 3 kilometrem czekał na zawodników dość długi podbieg. Podobnie było między 4 a 5 oraz 6 i 7 kilometrem, a także na finiszu. Dodatkowo zadanie zawodnikom utrudniał upał. W czasie biegu temperatura powietrza wynosiła ok. 28 stopni Celsjusza. Z tego względu większość zawodników walczyła nie tylko o jak najlepsze miejsce, lecz przede wszystkim z własnymi słabościami. Żar lejący się z nieba dał się nawet we znaki Pawłowi Czapiewskiemu, rekordziście Polski na 800 metrów.

Podczas biegu głównego wyłonieni zostali mistrzowie Polski bankowców i nauczycieli. Trzecie miejsce wśród nauczycieli zajął Piotr Śliwiak z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, natomiast piąta wśród pań była Agnieszka Borysewicz z Zespołu Szkół Budowlanych.

Na podium stanęła także Aleksandra Jakimczuk. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii K 20.

Bardzo dobrze poradzili sobie nieco młodsi zawodnicy. Jan Śliwiak zwyciężył w Biegu Małego Skrzata, natomiast jego siostra Hania była ósma. Nieco wyżej, bo na czwartej pozycji uplasowała się Dominika Andrearczyk. Natomiast w Biegu Dużego Skrzata trzecie miejsce zajęła Justyna Dudczak.