Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Tomasz Ptak bronił, Piotr Rutkowski strzelił

2015-06-15 14:30:29 (ost. akt: 2015-06-15 14:33:37)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W przedostatniej kolejce sezonu 2014/2015 Zatoka Braniewo pokonała na własnym boisku Polonię Pasłęk 1:0. Zatoka w ligowej tabeli awansowała na szóste miejsce z szansą nawet na czwarte na koniec ligi.

W pierwszej połowie Zatoka jednak przeważała mając zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramki. Bramkarz Polonii był częściej w posiadaniu piłki. Tomasz Ptak — bramkarz Zatoki w pierwszych 45 minutach mocno się nudził. W 6 min. Łukasz Wolak praktycznie mając przed sobą tylko golkipera rywali trafił piłką prosto w nogi po czym był tylko rzut rożny. Później jeszcze braniewianie próbowali zaskoczyć strzałami z dalszej odległości, ale bez efektu.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej ciekawa. W 50 min. po faulu Rosjanina Michaiła Talapina sędzia słusznie podyktował rzut karny dla gości. Tomasz Ptak w ładnym stylu obronił uderzenie z 11 metrów i nadal był bezbramkowy remis. W 53 min. Ptak pokazał jeszcze lepszą paradę piąstkując piłkę, która zmierzała prosto do siatki w górny róg. W 55 min. Piotr Lewandowski opuścił boisko, a jego miejsce zajął jego imiennik Rutkowski. Posunięcie trenera Pawła Karpowicza było strzałem w 10. Właśnie ten zawodnik w 78 min. po podaniu Tomasza Szpakowskiego umieścił płaskim strzałem z dystansu piłkę w siatce. W 81 min. strzelec bramki mógł wpisać się drugi raz na listę snajperów, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka minęła słupek tuż obok. Polonia próbowała wyrównać, ale zawsze na posterunku była defensywa Zatoki i najjaśniejszy jej punkt-bramkarz Tomasz Ptak.

Zatoka Braniewo-Polonia Pasłęk 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Rutkowski (78)

Zatoka: T.Ptak - Niewiadomski (88 Chomko), Ciepliński, Talapin, Wiliński, Matelski (85 Paszkiewicz), Jakimczuk, Śniegocki, Lewandowski (55 Rutkowski), Wolak, Śniegocki.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna