Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Uczniowie Gimnazjum nr 1 śladami Hansa Karla Schmidta

2015-06-18 11:10:06 (ost. akt: 2015-06-18 11:12:52)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka obcego, która odbyła się w Starej Pasłęce. Zajęcia poprowadził niemiecki pisarz, poeta i radiowiec pan Hans Karl Schmidt.

Spotkanie było kontynuacją współpracy dziennikarza z naszą szkołą. Pan Schmidt, który na stałe mieszka w Niemczech, bardzo dobrze zna język angielski. Poprzez tego typu spotkania pragnie zaszczepić w młodzieży zamiłowanie do nauki języków obcych, zwiększyć ich wiarę we własne umiejętności językowe.

Pan Hans Karl Schmidt, który jest "żywą legendą" niemieckiego radia, opowiadał w języku angielskim i niemieckim o latach swojego dzieciństwa, z żalem wspominał lata wojny. Oprowadzał uczniów po Starej Pasłęce opisując miejsca, których już niestety nie ma. Pokazywał na starej mapie, gdzie kiedyś znajdowała się szkoła, kościół, czy cmentarz. Wszyscy byli bardzo zainteresowani opowiadaniem dziennikarza, który doskonale potrafił wprowadzić gimnazjalistów w atmosferę minionych czasów. Humor i zabawa dominowały. Uczniowie byli bardzo zmotywowani, starali się komunikować w języku angielskim, pomagali sobie nawzajem w tworzeniu pytań i odpowiedzi, co sprawiało im ogromną radość.

Cel główny został osiągnięty, przełamali oni swoje lęki przed mówieniem w języku obcym, uwierzyli w siebie. Czas szybko minął i niestety trzeba było wracać do domu. Pan Schmidt, urzeczony entuzjazmem młodzieży, obiecał, że we wrześniu wróci z nowym ciekawym projektem. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał mapę oraz do słuchania płytę z wierszami niemieckich poetów. Pisarz chciał tym zachęcić młodzież również do nauki języka niemieckiego. Czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycielek: pani Marty Limanowskiej oraz pani Marzeny Ronowskiej.

Gimnazjum nr 1 w Braniewie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aw #1757364 | 81.15.*.* 18 cze 2015 15:18

    Było super!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages