Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Nauczyciele naszej szkoły w Lichtenau

2015-06-19 09:19:49 (ost. akt: 2015-06-19 09:29:51)

Koniec roku szkolnego 2014/ 2015 okazał się dla Szkoły Podstawowej w Lechowie czasem bardzo szczególnym. W ostatni weekend maja pięciu nauczycieli z panem dyr. Krzysztofem Nowakowskim na czele pojechało do szkoły w Lichtenau.

Wizyta w Niemczech to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie mogło spotkać nasze Grono Pedagogiczne. Pojechaliśmy tam pełni nadziei, że współpraca między szkołami przyczyni się do rozwoju naszej placówki oświatowej. Tak też się stało. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, szczególnie przez koordynatora – pana Fecke. Wizyta rozpoczęła się od pieszej wędrówki po lesie wraz z rodzicami i uczniami Grundschule z Lichtenau. Zostaliśmy przywitani przez panią dyrektor Frederichs i burmistrza Hartmanna. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę i dowiedzieć się co nieco o metodach nauczania, sposobach prowadzenia lekcji, a także o wykorzystywanych podczas zajęć środkach dydaktycznych. Poznaliśmy niemiecko i polskojęzycznych rodziców, który przybliżyli nam – nauczycielom niemieckie spojrzenie na edukację. Dzięki nim wiemy, jak postrzegana jest Polska i wiemy, że bardzo chętnie odwiedzają nasze okolice, bo dzieli nas zaledwie tysiąc kilometrów.
Największym wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w pamięci tak Krzysztofa Nowakowskiego, jak i jego kadry, było uroczyste podpisanie obustronnego porozumienia w sprawie współpracy między szkołą w Lichtenau a Szkołą Podstawową w Lechowie. Zobowiązaliśmy się utrzymywać częste kontakty pomiędzy placówkami. Uczniowie będą wykonywać ozdoby choinkowe, pocztówki okolicznościowe, może zorganizujemy Dzień Niemiecki, podczas którego ugotujemy niemieckie potrawy. Pomysłów jest mnóstwo, na co przystają nasi niemieccy przyjaciele, bo tak można nazwać panią dyrektor Frederichs, pana Fecke, tamtejszego księdza proboszcza Woerdehoffa i wielu innym znamienitych osób. Oni to właśnie wyrazili chęć, by przyjąć nasze grono pod swój dach, ugościć i poświęcić nam swój cenny czas.
Ta niedługa wizyta uświadomiła nam, jak ważne są kontakty międzyludzkie i międzyszkolne. Nauczyciele i ich szkoły powinni się rozwijać i zdobywać doświadczenia. Tak też uczyniliśmy jako kadra pedagogiczna SP Lechowo. Jesteśmy niewielką szkółką, mamy pod opieką garstkę uczniów, ale z roku na rok wciąż się rozwijamy; chcemy, by nasze szkolne dzieci z tego korzystały i były zawsze krok do przodu nie tylko w sporcie, z czego jesteśmy znani, lecz także z osiągnięć edukacyjnych. A wielką w tym pomocą będą z pewnością zacieśnione stosunki z zaprzyjaźnioną już szkołą w malowniczym niemieckim miasteczku Lichtenau.
Informacja pochodzi ze Szkoły Podstawowej z Lechowa
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages