Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Braniewie poznają kraje bliskie i dalekie

2015-06-23 10:09:56 (ost. akt: 2015-06-23 10:25:56)

Ostatnim wyjazdem edukacyjnym w tym roku szkolnym była wyprawa uczniów klasy III c i III d wraz z wychowawczyniami J. Dąbrowską i A. Wolanowską do Muzeum Misyjno- Etnograficznego w Pieniężnie.

Pod opieką pani przewodnik „udaliśmy się” do krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Oglądaliśmy zbiory muzealne przedstawiające obiekty związane z  kulturą, religiami oraz chrześcijaństwem poszczególnych państw: Japonii, Chin, Filipin, Indonezji, Nowej Gwinei, Krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Podczas zwiedzania wystawy podziwialiśmy eksponaty: instrumenty muzyczne, ozdoby, maski rytualne, stylizowane krzyże, ubiory ludowe, przedmioty kultu, a także rzeźby o tematyce religijnej.
Następnie obejrzeliśmy misyjny film pt. „Dzieci Ventanas”, który opowiadał o fundacji jaką założył o. Jan w liczącym 40 tys. mieszkańców miasteczku Ventanas w Ekwadorze. Fundacja pomaga dzieciom niepełnosprawnym i z najuboższych rodzin, które mieszkają w slumsach nazywanych „La Poza”, czyli rozlewisko (basen). Film w sugestywny i wzruszający sposób pokazał skrajnie trudne warunki, w jakich żyją dzieci i dorośli w tej części świata.
Podsumowaniem edukacyjnych wyjazdów, warsztatów, ,,żywych lekcji”, projektów, które odbyły się w roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole jest ekspozycja zdjęć oraz postery wraz z opisami ukazującymi różnorodne formy i metody pracy. Wystawę będą mogli obejrzeć również rodzice oraz goście podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego podsumowującego pracę młodzieży w zakresie rozwijania edukacji poznawczej, zainteresowań i pasji.
Uczniowie z kl. III c i III d wraz z wychowawczyniami
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages