Sparta Braniewo trzecia na Ogólnopolskim Turnieju Kadetek w Chmielnie !

2015-06-25 09:58:43(ost. akt: 2015-06-25 10:06:24)

Autor zdjęcia: Archiwum Sparty

W dniach 19 – 21 czerwca odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetek w kaszubskiej miejscowości Chmielno. Co roku na te zawody jeżdżą siatkarki SPS Sparta Braniewo. W tym roku braniewianki zajęły trzecie miejsce.
Z roku na rok braniewianki prezentowały się coraz lepiej i poprawiały swoją pozycję na tych zawodach. Jest to jak zwykle bardzo silnie obsadzony turniej. W tamtym roku Sparta uplasowała się tuż za podium, na 4 miejscu. W tym roku było jeszcze lepiej. Braniewianki z grona 7 silnych zespołów, uplasowały się na 3 miejscu i zdobyły brązowe medale.

Braniewianki wygrały 4 mecze, a przegrały 2. Wygrywaliśmy po 2:0 z Wieżycą Stężyca, Treflem Gdynia, SPPS Łeba oraz MKS Truso Elbląg. Ulegliśmy 0:2 silnej Gedanii Gdańsk oraz zespołowi juniorek z Chmielna. Turniej ten spiął klamrą bardzo udany sezon zespołu Dominika Sobczaka. Najlepszą zawodniczką zespołu SPS Sparta Braniewo uznano libero Natalię Jurczykowską, która swoimi świetnymi obronami nieraz ratowała zespół i okupiło to lekkim urazem. Natomiast najlepszą przyjmującą całego turnieju wybrano Polę Dajnowską.

SPS Sparta Braniewo – Trefl Gdynia 2:0 (25:20, 25:9)
SPS Sparta Braniewo – Wieżyca Stężyca 2:0 (25:20, 25:16)
SPS Sparta Braniewo – Gedania Gdańsk 0:2 (10:25, 23:25)
SPS Sparta Braniewo – Troyan Chmielno 0:2 (21:25, 20:25)
SPS Sparta Braniewo – SPPS Łeba 2:0 (25:12, 25:16)