Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Dopalacze — wypalacze. Spotkanie z młodzieżą

2015-06-25 13:31:08 (ost. akt: 2015-06-25 13:33:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Blisko 300 uczniów gimnazjum nr 2 w Braniewie uczestniczyło w debacie dotyczącej zagrożeń jakie niosą tzw. dopalacze. Prelegenci z Policji, Sądu, Sanepidu i Poradni PULS przybliżali młodzieży negatywne skutki zdrowotne i prawne związane z potencjalnym zażyciem środków. Spotkanie zorganizowano z inicjatywny braniewskiej jednostki Policji.

Spotkanie w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury w Braniewie miało na celu włączenie u młodzieży instynktu obronnego przeciw uzależnieniom, w szczególności eksperymentowaniu z tzw. dopalaczami. Okres rozpoczynających się letnich wakacji i chęć spędzenia wolnego czasu atrakcyjnie, w gronie starych lub nowych znajomych, zawsze niósł ze sobą element zakazanego owocu.

Świadomość młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy jest najskuteczniejszą obroną przed nimi. Najlepiej przygotowana akcja antydopalaczowa nie poskutkuje, jeśli młody człowiek sam nie zadecyduje o antydopalaczowej abstynencji. Ważnym jest, aby młodzież wiedziała, jakie konsekwencje związane są z pozoru niewinnymi eksperymentami i gdzie szukać pomocy.

Wiedzę tę przekazywali podczas debaty zaproszeni prelegenci. Pan Marek Jarosz, inspektor elbląskiego Sanepidu, mówił o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych używania środków odurzających, Pan Krzysztof Kisiel, przedstawiciel braniewskich kuratorów sądowych o odpowiedzialności prawnej osób małoletnich, Pani Agnieszka Gdowik-Januszewska, terapeuta Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS w Braniewie, wskazywała, gdzie szukać pomocy oraz jak pomagać sobie i innym. Moderatorem i prowadzącym spotkanie był przedstawiciel braniewskiej jednostki Policji. Projekcja filmu "My, dzieci z dworca ZOO" zamknęła debatę.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. GHJ #1778916 | 82.177.*.* 19 lip 2015 18:50

  gim 2 nie gorsze w te klocki

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jago #1763230 | 88.220.*.* 26 cze 2015 10:52

  Takie spotkanie należy zorganizować dla młodzieży,rodziców i nauczycieli gimnazjum na ul. Konarskiego.Tam się dopiero dzieje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ego #1762577 | 88.220.*.* 25 cze 2015 14:07

  zamknącz sklepy z dopalaczamy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages