Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

"Zbieramy Krew dla Polski". Zbiórka 11 lipca

2015-07-06 14:44:20 (ost. akt: 2015-07-07 09:30:54)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

11 lipca w ramach VIII edycji kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża - "Zbieramy Krew dla Polski", swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Braniewa.

Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy? 11 lipca 2015 r., godz. 09:00-13:00

Gdzie? ul. Królewiecka 51 (parking przed supermarketem Intermarché).


Krew w Braniewie będzie można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), zaopatrzonym specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne pobieranie krwi.
– Personel medyczny wykonujący zabiegi w tego typu ambulansach korzysta z takiego samego jednorazowego sprzętu, jak w stacjonarnych placówka publicznej służby krwi. Nie należy obawiać się również samego zabiegu: ból ukłucia jest znikomy, a niepożądane objawy po poborze krwi zdarzają się niezmiernie rzadko. Warto przy tym mieć na uwadze, że każda jednostka krwi jest na wagę złota – zachęca Sławomir Kaczyński, Przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Możesz oddać krew jeśli:

- masz nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat,
- ważysz co najmniej 50 kg,
- cieszysz się dobrym zdrowiem.

Ważne!
- Na dzień przed oddawaniem krwi powstrzymaj się od spożywania alkoholu!
- Na kilka dni przed powstrzymaj się od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny!
- W dniu oddania krwi zjedz lekkie śniadanie i wypij dużą ilość płynów!
- Zabierz ze sobą dowód osobisty!

Każdy Krwiodawca otrzyma w tym roku breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Jest to nowość, wprowadzona w ramach propagowania idei pierwszej pomocy. Wśród Krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe.

Dodatkowe atrakcje podczas akcji w Braniewie:

- poczęstunek dla Krwiodawców,
- pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa,
- konkurs plastyczny,
- punkt informacyjny – „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.

23 tygodnie, 164 miejscowości!
Celem kampanii „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia.
W VIII edycji akcji ambulanse RCKiK pojawią się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché łącznie w 145 miejscowościach. W 19 kolejnych miastach zorganizowane zostaną natomiast kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa. Tegoroczna kampania potrwa do 5 października.

Zebraliśmy już ponad 10,6 tys. litrów krwi!

Od początku istnienia inicjatywy Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać ponad 10,6 tys. litrów krwi, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.
– Realizując kolejny rok z rzędu kampanię „Zbieramy krew dla Polski”, podkreślamy wagę krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka. Mamy nadzieję, że w 2015 r., podobnie jak w latach poprzednich, przybędzie honorowych dawców. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Braniewa i okolic do przyłączenia się do naszej inicjatywy – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stop upa #1771823 | 89.229.*.* 9 lip 2015 13:44

  żeby ta krew naprawdę trafiła do Polaków,a nie do kijowa,lwowa itd.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages