Srebro Piotra Butkiewicza i Tomasza Kowalika na Mistrzostwach Świata!

2015-07-16 13:22:21(ost. akt: 2015-07-16 14:02:23)

Tomasz Kowalik i Piotr Butkiewicz zdobyli srebrne medale podczas Mistrzostw Świata Modeli Pływających, które w dniach 7-14 lipca odbyły się na Węgrzech. Wcześniej braniewscy modelarze świetnie startowali w Mistrzostwach Polski. Modelarnia Spec Model drużynowo zajęła trzecie miejsce.
Piotr Butkiewicz, Tomasz Kowalik i Damian Wierzbicki wyjechali na Mistrzostwa Świata 4 lipca. Uroczyste otwarcie zawodów oraz pierwsze treningi odbyły się dwa dni później. 7 lipca odbyły się pierwsze starty.

Reprezentacja Polski, w skład której wchodzili braniewianie, zaprezentowała się kapitalnie, zajmując drużynowo drugie miejsce. Polacy zdobyli 12 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Piotr Butkiewicz zdobył srebro w klasie NSS—D Senior (2 i 3-kadłubowe żaglówki). Pan Piotr wygrał dwa wyścigi, jednak słabsza ocena za wykonanie zaważyła, że braniewianin zajął miejsce na drugim, a nie na najwyższym stopniu podium.

Srebrny medal zdobył także Tomasz Kowalik w klasie NSS — A Junior (jachty regatowe). Model Tomka został bardzo wysoko oceniony. Braniewianin otrzymał tylko o jeden punkt mniej niż mistrzyni świata. Tomek wygrał też 1 z 3 biegów.

Wyniki naszych zawodników na Mistrzostwach Świata:

Jednak to nie koniec tegorocznych kapitalnych występów braniewskich modelarzy. Ogromnym sukcesem zakończyły się 62. Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie. W klasie F2 A Młodzik tytuł Mistrza Polski z ubiegłego roku obronił Mateusz Nowakowski.

Szczęścia zabrakło Tomaszowi Kowalikowi podczas startu w klasie F4A Junior. Braniewianin bardzo dobrze rozpoczął rywalizację, jednak podczas drugiego startu jego model odmówił posłuszeństwa i ostatecznie Tomek zajął miejsce tuż za podium.

Świetnie wypadli nasi modelarze w klasie F2A Junior. Modele te wyróżnia fakt, że od podstaw zostały wykonane przez autora. Modelarze do ich wykonania wykorzystują najróżniejsze materiały, od pokruszonego światła od kierunkowskazu po skrzynki do owoców. W tej klasie braniewianie zajęli miejsca od drugiego do piątego.

W kolejnej kategorii — F2 B Junior — pierwsze miejsce zajął Tomasz Kowalik, natomiast w tej samej kategorii, lecz w seniorach triumfował Czesław Dubicki.

Podczas Mistrzostw Polski w Ornecie braniewscy modelarze zdobyli 11 medali, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.