Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

We Fromborku wystąpi Arkadiusz Bialic

2015-07-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-24 09:58:57)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Andrzeja we Fromborku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku oraz Miasto i Gmina Frombork zapraszają na 48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty będą się odbywały w kolejne wakacyjne niedziele od 19 lipca do 16 sierpnia o godzinie 14:15 w bazylice archikatedralnej we Fromborku.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpi Arkadiusz Bialic. Arkadiusz Bialic jeden z czołowych polskich organistów. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. J. Serafina, Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie prof. Z. Száthmary, a także Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem w klasie prof. D. Rotha, gdzie uzyskał dyplom Konzertexamen. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez M. C. Alain, G. Boveta, O. Latry, J. Laukvika, L. Lohmana, D. Titteringtona, H. Vogla. Za wybitne osiągnięcia wielokrotnie wyróżniany był stypendiami fundacji polskich i niemieckich, w tym m.in. Ministra Kultury i Sztuki Rzeczpospolitej Polskiej oraz Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD). Laureat nagród na międzynarodowych konkursach organowych m.in. III. Nagrody na Schweizer Orgelwettbewerb (1998) oraz II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Jana Pieterszoona Sweelincka w Gdańsku (2000). W 2002 roku jako pierwszy i, jak dotąd, jedyny Polak, został laureatem Międzynarodowego Konkursu Organowego Grand Prix du Chartres we Francji, gdzie uzyskał II Grand Prix, co zapoczątkowało międzynarodową karierę solową Artysty. W ramach działalności koncertowej występował na wielu renomowanych festiwalach muzycznych we Francji, Włoszech, w Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii oraz na większości znaczących festiwali organowych w Polsce.
Prócz działalności koncertowej Artysta angażuje się także w pracę pedagogiczną jako wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również prezesem Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego, a od 2014 roku dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie.


Bilety:
Normalny — 15 zł
Ulgowy — 10 zł

Program niedzielnego koncertu:
Nicolaus de Grigny (1672-1703)
3 fragmenty Kyrie z Messe d’Orgue
Dialogue sur les Grands Jeux

Jan Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i Fuga e-moll BWV 548

César Franck (1822-1890)
Chorał nr 1, E – dur

Louis Vierne (1870-1937)
Naïades (Quatrième Suite, op. 55)
Toccata (Deuxième Suite, op. 53)

Félix-Alexandre Guilmant (1837-1911)
Sonata nr 1 d-moll, op. 42
Introduction et Allegro
Pastorale
Allegro assai

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages