Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Mnóstwo wysiłku i jeszcze więcej uśmiechu oraz zabawy. Maraton Zumby za nami

2015-08-31 10:34:46 (ost. akt: 2015-08-31 11:14:32)

Autor zdjęcia: Jakub Żembrowski/ Qba Art Jakub Żembrowski

Za nami I Braniewski Maraton Zumby. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 bawiło się około 30 osób.

Wydarzenie było prawdziwą gratką dla miłośników Zumby i dla wszystkich, którzy dopiero chcieli spróbować swoich sił w tym wyjątkowym tanecznym treningu. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów: braniewianki Magdy Ingielewicz, Sylwii Majewskiej z Elbląga oraz Michała Młyńskiego z Olsztyna.

Uczestnicy przez trzy godziny ćwiczyli w rytm porywającej muzyki. Było mnóstwo wysiłku i jeszcze więcej uśmiechu oraz zabawy. Nie miało znaczenia, jeśli ktoś się pomylił. Większości układów uczestnicy nie mieli wcześniej czasu opanować. Na zajęcia przychodzi się po to, żeby się dobrze bawić.

Instruktorom prowadzącym zajęcia udało się z każdego wykrzesać niezliczone pokłady energii. Uczestnicy dzielnie starali się dotrzymać kroku instruktorom, którzy przygotowali zróżnicowany pokaz zumby, dzięki czemu maraton minął wszystkim błyskawicznie.

— I Maraton Zumby uważam za baaardzo udany, trzy godziny świetnej zabawy pełnej gorących rytmów — mówi pani Katarzyna, uczestniczka maratonu. — Dzięki instruktorom uczestnicy bawili się wyśmienicie. Gorąco zachęcam niezdecydowanych do wzięcia udziału w zajęciach, zabawa jest przednia. Zumba heya, heya zumba!!!

Nie było Cię na maratonie? Nic straconego! Już od września możesz dołączyć do jednej z trzech grup i uczęszczać na zajęcia zumby odbywające się na braniewskim basenie (I piętro).

— Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku — mówi Magda Ingielewicz, organizatorka maratonu. — Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy. Wtorkowe i czwartkowe zajęcia prowadzi Michał Młyński. Pierwsza grupa rozpoczyna zajęcia o godz. 19.30, druga o 20.40. Ja prowadzę zajęcia poniedziałkowe i środowe. Startujemy o godz. 20.30.

Dla kogo jest tego typu aktywność? Dla wszystkich! Wystarczy sportowe zacięcie i dobry humor. Nie ma ograniczenia wiekowego. Każdy ćwiczy, według własnych możliwości.

Koszt karnetu: 80 złotych. Jednorazowe wejście: 15 złotych.

Maraton Zumby w obiektywie Jakuba Żembrowskiego: Qba Art Jakub Żembrowski

Czym jest Zumba:
Taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.
Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego.
Poza podstawowym rodzajem Zumby (Zumba Fitness) wykształciły się także bardziej specyficzne jej rodzaje, których ciągle przybywa. Można korzystać z takich odmian Zumby jak: Zumbini, Toning, Sentao, Gold, Gold Toning, Zumbatomic, Zumba Kids, Aquazumba.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages