Po dwóch pechowych porażkach pewne zwycięstwo Zatoki

2015-08-31 12:17:21(ost. akt: 2015-08-31 12:22:51)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W szóstej kolejce Zatoka Braniewo grając w roli gości wyraźnie pokonała Pisę Barczewo. Zespół trenera Pawła Karpowicza pomimo kłopotów kadrowych pewnie zainkasował komplet punktów.
Goście stracili pierwszego gola już w 4 minucie, ale straty zostały odrobione jeszcze do przerwy. W 23 min. Przemysław Matelski podaje do Łukasza Wolaka, a ten bez problemu kieruje piłkę do siatki. W 36 min. pomocnik Zatoki tym razem dośrodkował do Piotra Lewandowskiego i po ładnej akcji Zatoka prowadzi. Wynik do przerwy ustalił debiutujący w braniewskim zespole Kamil Bieniusiewicz. Po jego strzale piłka z ok. 16 metrów zmieniła jeszcze nieco kierunek i zmyliła bramkarza Pisy, który za chwilę wyjmował piłkę z siatki.

W 63 min. po najładniejszej akcji meczu Maciej Bobek dośrodkował na pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Rafał Jakimczuk i piękną główką podwyższył wynik na 4:1. Nieco później dał o sobie znać sędzia, który nie podyktował rzutu karnego po ewidentnym faulu na Łukaszu Wolaku. W 65 min. "sprawiedliwy" także się nie popisał. "Puścił" w polu karnym tzw. korzyść ( faul Pawła Niewiadomskiego), a kiedy pojedynek sam na sam z napastnikiem Pisy wygrał Tomasz Ptak, to arbiter wskazał na rzut karny za wcześniejsze przewinienie obrońcy Zatoki. Taką decyzją byli zdziwieni nie tylko kibice w Barczewie, ale także obserwator meczu Tomasz Płoski.

Pisa Barczewo-Zatoka Braniewo 2:4(1:3)
Bramki: 1:0 - Jaroń (4), 1:1 - Wolak (23), 1:2 - Lewandowski (36), 1:3 - Bieniusiewicz (42), 1:4 - Jakimczuk (63), 2:4 - Jaroń (65-rzut karny).

Zatoka: Ptak - Niewiadomski, Ciepliński, Bobek, Szpakowski, Bieniusiewicz (46 Rutkowski), Budny (60 Łacman)), Jakimczuk, Matelski, Lewandowski (90 Blumerski), Wolak (85 Szczypiński).

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: