Rezerwy Stomilu lepsze od Zatoki

2015-10-26 12:23:12(ost. akt: 2015-10-26 12:28:36)
Zatoka przegrała ze Stomilem II, ale remis byłby najbardziej sprawiedliwym wynikiem

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W XIV kolejce IV ligi doszło do najciekawszego meczu. Zatoka Braniewo zajmująca czwarte miejsce w ligowej tabeli zmierzyła się ze Stomilem II Olsztyn. Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu obydwu drużyn o jedną bramkę lepsi byli goście.
W pierwszej połowie to olsztynianie mieli więcej okazji do zdobycia bramki, ale na posterunku był Tomasz Ptak. Szczególnie zachwyt kibiców wzbudziła jego interwencja w 16 minucie, kiedy to Karol Żwir próbował zaskoczyć lobem bramkarza Zatoki, ale Ptak końcami palców zdołał skierować piłkę na poprzeczkę po czym ją jeszcze złapał. W 35 min z dystansu strzelał Maciej Bobek, ale Mieczkowski-bramkarz Stomilu bez problemu chwycił piłkę. Nieco później z ostrego kąta to samo uczynił Łukasz Wolak. W 41 min. po rzucie wolnym w wykonaniu Wolaka piłka trafiła w słupek ( trącił ją Cezary Ciepliński), ta spadła prosto pod nogi Daniela Komorowskiego i Zatoka na przerwę schodziła do szatni prowadząc 1:0. W 55 min. ponownie w roli głównej wystąpił Tomasz Ptak broniąc groźny strzał Żwira, ale już w 63 min. Japończyk Nishi Tsubasu doprowadził do wyrównania. W 70 min. Tomasz Chałas mając bardzo dużo swobody w polu karnym dokładnie przymierzył i było 1:2. W 77 min. Tomasz Szpakowski po dośrodkowaniu z prawej strony mając praktycznie przed sobą tylko pustą bramkę główkował, ale piłka minęła poprzeczkę.

Zatoka Braniewo-Stomil II Olsztyn 1:2(1:0)

Bramki: 1:0 - Komorowski (41), 1:1 - Nishi (63), 1:2 - Chałas (70)
Zatoka: Ptak - Niewiadomski, Ciepliński, Talapin, Łacman (83 Chomko), Szpakowski (85 Paszkiewicz), Bobek, Śniegocki, Wolak, Komorowski, Szabliński (65 Lewandowski).

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: