środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Wspaniała atmosfera wynagrodziła trud i wysiłek

2015-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-12 20:15:14)Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie:  gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, open oraz masters (zawodnicy powyżej 50 roku życia)

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, open oraz masters (zawodnicy powyżej 50 roku życia)

Autor zdjęcia: Kalina Jakimczuk

Blisko 40 osób uczestniczyło w Otwartych Mistrzostw Powiatu Braniewskiego w XC MTB. W tym roku odbyła się już czwarta edycja tej imprezy. Tradycyjnie, pomimo bardzo wymagającej trasy, panowała świetna atmosfera.

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, open oraz masters (zawodnicy powyżej 50 roku życia). Zadaniem młodszych zawodników było pokonanie dwóch pętli (około 7 kilometrów), natomiast starszych aż 8 (ok. 26 km.). Jedyna pani startująca w zawodach — Justyna Piela — musiała przejechać jedno okrążenie, czyli 3280 metrów. W zawodach wystartowało także dwoje dzieci, którzy trasę przejechali w asyście rodziców.

— Było bardzo ciężko — mówi Piotr Śliwiak, organizator i uczestnik zawodów. — Gdy byłem na szóstym okrążeniu widziałem zawodnika, który prowadzi i chciałem, by już dojechał do mety, aby samemu móc skończyć rywalizację. Przyjazna atmosfera jednak wynagradzała trud i wysiłek.

Jak co roku trasa była wymagająca. Część prowadziła po PZU Trasie Zdrowia. Zawodnicy mieli do pokonania wiele pagórków. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy m.in. z powiatu braniewskiego, Gdańska, Olsztyna, Tczewa czy Elbląga. Drugi rok z rzędu wygrał Artur Sowiński. Najszybszym mieszkańcem Braniewa okazał się Rafał Jakimczuk.

— Jestem zadowolony z przebiegu zawodów — mówi Piotr Śliwiak. — Panowały idealne warunki. Dzień przed zawodami padał deszcz. Dzięki temu parkur był twardy, jednak nie było błota. Dzięki dobrej współpracy z ośrodkiem sportu i wszystkimi osobami zaangażowanymi w imprezę, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców oraz ognisko z kiełbaskami. Na zawodników czekała też smaczna grochówka.

Patronat honorowy nad zawodami sprawował starosta Leszek Dziąg. Puchary i nagrody rzeczowe ufundowali również Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Frąckiewicz, Stanisław Piasecki z Kwidzyna oraz firma AutoLand.

— Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy — dodaje Śliwiak. — Bez Waszej pomocy nie doszłaby ona do skutku.

Organizatorzy: Braniewski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,,Maratończyk” przy Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie, Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka” w Braniewie.


Wyniki:
1. Justyna Piela 18:30
2. Kuba Juchniewicz 24:07
3. Nikodem Jakimczuk 24:49

Gimnazja:
1. Sebastian Pacholczyk 36:40
2. Tomasz Feszter 37:11
3. Mateusz Pastuszuk 38:24

Ponadgimnazjalne:
1. Karol Rutkowski 27:41
2. Karol Wolak 31:42
3. Łukasz Pawlukowski 31:44

Open:
1. Artur Sowiński
2. Marcin Karczewski
3. Marek Niezgoda

Najszybszy braniewianin: Rafał Jakimczuk

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam #1853795 | 5.60.*.* 9 lis 2015 14:17

    Proszę o poprawienie błędu w kategorii open 3 miejsce zajął Adam Ślęzak a nie Marek Niezgoda

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages