środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Dołącz do Szlachetnej Paczki. Dzięki Tobie te święta będą wyjątkowe dla wszystkich!

2015-11-23 12:11:20 (ost. akt: 2015-11-23 12:37:04)
Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotow

Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotow

Autor zdjęcia: Archiwum Szlachetnej Paczki Braniewo

Ty także możesz być bohaterem w swoim mieście! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rodzinę, której chcesz pomóc - zapoznaj się z jej historią. Zaproś do pomocy znajomych - razem raźniej. Dzięki Tobie potrzebująca rodzina otrzyma nie tylko pomoc w postaci prezentu, ale impuls do zmiany swojego dotychczasowego życia !

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok. 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Projekt dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom paczka nie pomaga. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Pierwsi darczyńcy wybrali już rodziny z naszego rejonu, dołączycie do nas? Zaproście swoich przyjaciół, rodzinę, kolegów z pracy, zróbcie wspólnie paczkę i poczujcie magię Świąt!
Sprawdź, które rodziny z powiatu braniewskiego wciąż potrzebują pomocy: TUTAJ Więcej informacji: Szlachetna Paczka Braniewo.

Jak zrobić paczkę ?


1. Wybierz rodzinę

Z internetowej bazy z opisami sytuacji rodzin w potrzebie wybierz taką, dla której przygotujecie pomoc. Baza otwarta jest od 21 listopada.2. Zaproś znajomych

Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych!3. Przygotujcie paczkę

Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Was wolontariusz — opiekun wybranej rodziny.4. Dostarczcie paczkę do magazynu

W weekend 12-13 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w Waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Wam przekaże niesamowity prezent — relację z wręczenia paczki!


Rodziny włączone do Paczki należą do co najmniej jednej z poniższych kategorii:

1. Chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie

Ciężko chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie często wiąże się z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji oraz z koniecznością nieustannej opieki rodziców, która ogranicza możliwość podjęcia przez nich pracy.

2. Choroba lub niepełnosprawność w rodzinie

Rodzina ciężko chorej lub niepełnosprawnej osoby często boryka się z wysokimi kosztami leczenia, koniecznością opieki, czasem koniecznością rezygnacji z pracy.

3. Rodzina wielodzietna

To rodzina, w której jest 3 lub więcej dzieci. Pomagamy wtedy, gdy rodzice mimo starań, nie są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków rozwojowych i edukacyjnych.

4. Starość i samotność
Docieramy do starszych samotnych osób walczących z chorobą lub niedołężnością. Ich zbyt niskie renty bądź emerytury często nie mogą zaspokoić podstawowych potrzeb.

5. Nieszczęście
Do Paczki włączamy rodziny, które zostały dotknięte przez nieszczęście – zdarzenie losowe (np. powódź, pożar, śmierć jednego z członków rodziny).

6. Samotny rodzic
To osoby, które mają na utrzymaniu jedno lub więcej dzieci i które nie mogą nikogo prosić o wsparcie. Dodatkowym obciążeniem może być nierozwiązana sytuacja rodzinna lub mieszkaniowa.

7. Inne
Jeśli przyczyny biedy nie należą do żadnego z wcześniej wspomnianych kryteriów, a jesteśmy przekonani, że pomoc udzielona danej rodzinie byłaby dla niej impulsem do zmiany – także włączamy ją do Paczki. To rodziny, których problemy mogą być spowodowane np. trudną sytuacją na rynku pracy czy niechęcią do zatrudniania osób w wieku średnim.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. luck #1864192 | 81.15.*.* 23 lis 2015 20:09

  Koniec tego lansowania się w mediach . Weźcie się do roboty bo nie macie pojęcia co robić!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages